Skip to content Skip to footer

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vaser Liposuction ile Vücudunuzu Şekillendirin!

Operasyon Süresi

1 - 2 SAAT

Taburcu
Süresi

1 GÜN

İyileşme
Süresi

20 GÜN

vaser liposuction vücut şekillendirme
Vaser Liposuction ile Fazla Yağlarınıza Veda Edin!

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction hizmetlerimizle, ideal vücut hatlarınıza kavuşun. Yenilikçi ve hassas teknolojimiz, inatçı yağ bölgelerini hedefler ve istediğiniz şekli elde etmenizi sağlar. Daha düzgün, tanımlanmış ve çekici bir siluet için uzman ekibimize güvenin.

01. Vaser Liposuction
02. Vücut Şekillendirme
03. Yağ Alma
maje clinic

Vaser Liposuction Hakkında

Vaser Liposuction Nedir?

Günümüzde bir çok kadın ve erkek gerekli egzersizler ve diyetler uygulamasına rağmen bölgesel fazlalıklarından kurtulamadığından şikayetçi, ancak vaser liposuction operasyonu ile fazla yağlardan kurtulup vücut istenilen biçimde şekillendirilebilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser liposuction operasyonu genel anestezi altında yapılacak bölgeye bağlı olarak ortalama 1-2 saat sürer. 4 ila 6mm arasında değişen kesiklerden vaser ile sıvılaştırılmış yağlar çekilir.

Vaser Liposuction
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Vaser Liposuction

  vaser liposuction yağ alma ameliyatı

  Günümüzde bir çok kadın ve erkek gerekli egzersizler ve diyetler uygulamasına rağmen bölgesel fazlalıklarından kurtulamadığından şikayetçi, ancak vaser liposuction operasyonu ile fazla yağlardan kurtulup vücut istenilen biçimde şekillendirilebilir.

  Vaser Liposuction Nedir?

  Vaser liposuction operasyonunu normal liposuction prosedüründen farklı kılan, kişinin yağ dokusuna özel bir sıvı verilerek önce yağ dokusunun şişirilmesidir. Sonrasında ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yağlar sıvılaştırılıp liposuction tekniği ile vücut dışına çekilir. Vaser liposuction bir diğer özelliği ise deri altında fibroblastik aktiviteyi arttırmasıdır. Fibroblastik aktivite arttığında kolajen sentezi artar, bu da liposuction uygulaması sonrası deride sıkılaşma sürecini destekler. Vaser liposuction operasyonunu farklı kılan bir diğer özellik ise yağ çıkarma aletinin ucunda kesici ve dokulara zarar verici bir şey bulunmaz. Dolayısı ile normal liposuction operasyonundan farklı olarak şiddetli morarmalar, kas ve deri dokusu arasında kan birikimi gibi durumlar çok daha az yaşanır.

  Vaser Liposuction Operasyonu kimlere yapılabilir?

  • Birçok egzersiz ve diyet denenmesine rağmen istediği oranda kilo verememiş olanlar,
  • Meme büyümesinden şikayetçi olan erkekler,
  • Hamilelik sürecinde alınan yağ ve kilolarını eritemeyenler bu operasyonu yaptırabilir.
  Vaser Liposuction Operasyonu öncesi nelere dikkat edilmelidir?

  Operasyon günü öncesi 2 hafta kadar toksin ve ödem attırıcı besin ve çaylar sağlıklı bir şekilde tüketilmelidir. Bu şekilde operasyon öncesi gereksiz ödem yaşanmaz ve operasyon daha kolay gerçekleştirilir. Bir diğer yapılması gereken ise operasyon öncesi 10 saat kadar yeme faaliyetlerini durdurmaktır. Bu şekilde sindirim faaliyetleri tamamlanır ve metabolizma yavaşlatılmış olur.

  Vaser Liposuction Operasyonu nasıl gerçekleştirilir?

  liposuction nasıl yapılır

  Vaser liposuction operasyonu genel anestezi altında yapılacak bölgeye bağlı olarak ortalama 1-2 saat sürer. 4 ila 6mm arasında değişen kesiklerden vaser ile sıvılaştırılmış yağlar çekilir. Kesikler dikiş atılarak kapatılır ve operasyon tamamlanmış olur. Bazı durumlarda küçük kesilere dikiş atılmaz, bu şekilde operasyon sonrası ödem atımı kolaylaştırılmış olur.

  Deri germe ameliyatları ve vaser lipsuction aynı anda yapılır mı, aralarındaki fark nedir?

  Vaser liposuction ile yapılan vücut şekillendirme operasyonu sonrası eğer ciltte sarkma olacağı düşünülüyor ise, genellikle germe ameliyatları da vaser liposuction operasyonuna eşlik eder. Ancak germe ameliyatlarının vaser liposuction operasyonundan tamamen farklı operasyonlar olduğu unutulmamalıdır. Germe ameliyatları kendi aralarında abdominoplasti (tummy tuck/karın germe), uyluk germe (medial tigh lift), kol germe (arm lift), sırt germe (torso lift) olarak gruplara ayrılır. Vaser liposuction yapılacak alan kol, karın, bacak içi gibi alanlar ise gerekli görülen durumlarda eş zamanlı olarak germe ameliyatları yapılabilir.

  Vaser Liposuction ameliyatı sonrası kişiyi nasıl bir süreç bekliyor?

  Operasyon sonrası 1 gün genellikle hastanede geçirilir. Cerrahın söyleyeceği özel korse 2,5-3 hafta boyunca kullanılmalı ve ağır egzersizler kaçınıp dengeli beslenmeye özen gösterilmelidir. Operasyon sonrası sonrası 2-3 gün içerisinde kişi günlük yaşantısına yavaş yavaş geri dönebilir.

  Erkeklerde Vaser Liposuction

  Kadınlarda olduğu kadar erkekler de vaser liposuction operasyonunu geçirmek istiyor. Erkeklerde meme büyümesi sonucu yapılan meme küçültme operasyonları yani jinekomasti, vaser liposuction yöntemi ile gerçekleştiriliyor. Erkeklerde penis çevresi bölgelerindeki fazla yağ yine vaser liposuction operasyonu ile azaltılabiliyor. Bu şekilde aslında kısa varsayılan ancak etraf yağları içinde gömülü gözüken penis, yağ aldırma işlemi gerçekleştirildikten sonra uzatılmış bir görüntüye sahip oluyor.

  telefon
  whatsapp