Skip to content Skip to footer

Saç Ekimi Operasyonları

Saç Ekimi Uygulamaları

Gür ve Sağlıklı Saçlarınıza Yeniden Kavuşun!

Operasyon Süresi

6-8 SAAT

Taburcu
Süresi

1 GÜN

İyileşme
Süresi

30 GÜN

saç ekimi istanbul
Hayalinizdeki Saçlara Ulaşmanın Yolu Maje Clinic'ten Geçer

Saç Ekim İşlemleri

Hem kadın hem erkeklerde, dönemsel olarak saç dökülmesi yaşanır. Yaşanılan saç kaybı ile bölgesel kelleşme, saç köklerinde ve saç tellerinde güç kaybı veya tamamen kellik yaşanabilir. Saç kaybını tetikleyen genetik ve çevresel faktörler ile saç kaybı yaşanılan bölgeyi dikkatli bir şekilde inceleyip, kişiye özel tedavi ve teknik ile çalışılması yapıyoruz. 

01. FUE Saç Ekimi
02. SAPPHIRE FUE Saç Ekimi
03. DHI Saç Ekimi
04. Tıraşsız Saç Ekimi
maje clinic

Saç Ekimi Hakkında

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, istenilen bölgede kellik sorununu ortadan kaldıran kalıcı ve etkili bir saç nakli prosedürüdür. Kullanılan teknikler saç dökülme tipine ve donör olacak bölgede greftlerin miktar ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Saç ekimi prosedüründe cinsiyet veya yaş ayrımı gözetilmez. 20’li yaşlardan itibaren danışanlara uygulanabilir.

saç ekimi randevu
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Saç Ekimi Operasyonları

  Greft Nedir?

  saç ekimi operasyonları

  Greft olarak adlandırılan yapı, saç köklerinin bulunduğu ve donör olacak alandan (sağlıklı saç köklerinin kelleşme yaşanan bölgeye ekilmek üzere çıkarıldığı alan) ekilmek üzere çıkarılan kese şeklinde bir yapıdır. Donör bölge olarak genellikle ense bölgesi tercih edilir.

  Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

  Saç ekimi prosedüründe cinsiyet veya yaş ayrımı gözetilmez. 20’li yaşlardan itibaren danışanlara uygulanabilir. Ancak saç ekim sürecinin kontrollü planlanması için danışanın kan değerleri, geçirdiği hastalıklar ve kronik rahatsızlıkları gibi tıbbi bilgilerinin kontrol ve testinin sağlanması gerekir. Saç ekimi aynı zamanda yara izleri, yanık izleri olan danışanlara da rahatlıkla uygulanabilir.

  Saç Ekimi Prosedürüne Ne Kadar Vakit Ayrılır?

  Saç ekimi kararlaştırılan operasyon günü içerisinde tamamlanır. Sonrasında saç ekimi yapılan kişi 1 gün dinlenmeye çekilir ve günlük yaşantısına devam edebilir. Bu süre içerisinde çok yorucu olmamak kaydıyla günlük iş ve gezilerini yapabilir. Operasyon sonrası üçüncü gün doktor tarafından saç yıkama işlemi gerçekleştirilir. Dolayısı ile saç ekimi prosedürüne saç ekim miktarına bağlı olarak ortalama 3 ila 4 gün ayırmak yeterli olacaktır.

  Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılır?

  Öncelikle Saç Ekimi operasyonunun planlanması yapılmalıdır. Tıbbi geçmiş ve güncel sağlık durumu kontrolü yapıldıktan sonra kellik yaşanan bölge değerlendirilir ve buna göre ihtiyaç duyulan folekül, greft sayısı hesaplanır. Ve planlamanın son aşaması olarak uygun olan saç ekim metodu seçilir.

  Saç ekimi lokal anestezi eşliğinde uygulama yapılacak bölgenin uyuşturulması ile başlanır. Daha sonrasında greftler saç ekimi yapılacak bölgeye transfer edilmek suretiyle donör alandan toplanır. Bu operasyon ortalama 6 ile 8 saat arasında sürer. Donör bölgede saç köklerinde herhangi bir seyrelme yaşanmaz. Operasyon sonrası belirlenen günde saçınızın ilk yıkama işlemi doktorunuz tarafından gercekleştirilir. İlk yıkama hassasiyet gerektiren bir işlemdir ve hastalarımız bu işlemi kendileri yapmaya çalışmamalıdır. Saç ekimi yapılan bölgeye zarar vermemek adına çeşitli losyonlar ile kabuklanan alan yumuşatılıp, sonrasında yıkama işlemi profesyonel kişiler tarafından nazikçe gerçekleştirilmelidir.

  Saç Ekimi Teknikleri

  saç ekimi teknikleri

  FUE Saç Ekimi

  Kelleşme / Saç kaybı yaşanan bölgeye yine kendi saç kökleri ekilmek suretiyle bir donör alan seçilip, o bölgeden mikromotor kullanılarak greftlerin toplanıp sorunlu bölgeye saç yönü doğrultusunda kanallar açılıp ekilmesi tekniğidir. Dikiş veya kesi açma gerektirmez. Alın çizgisinin geriye gitmesi, şakaklarda açılma ve bölgesel kelleşme durumlarında sıklıkla bu teknik kullanılır.

  Sapphire FUE Saç Ekimi

  Yine FUE tekniği kullanılır ancak ekim yapılacak bölgede kanallar safir uçlu cihaz yardımı ile açılır, iyileşme sürecinin daha kısa olduğu gözlemlenir ve doku travması olabilecek minimum düzeyde gerçekleşir.

  DHI Saç Ekimi

  Saç ekimi yapılacak olan bölgeye kanal açmaya gerek duyulmadan donör bölgeden alınan greftlerin direkt olarak ekilmesi işlemidir. Bu metodda Choi-Pen isimli medikal bir kalem kullanılarak önce saç kökleri alınır, hemen ardından aynı kalem ile sorunlu bölgeye ekilir. Genellikle saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda tercih edilen bir tekniktir. Bu teknik ile toplanan greftlerin bekleme süresi azaltılmış olur ve toplanmış köklerin kayıp riski en aza indirgenmiş olur.

  Tıraşsız Saç Ekimi

  Saçı uzun olan kadın ve erkeklerin tercih ettiği tıraşsız saç ekimi yöntemi Sapphire Fue tekniği ile yapılır ancak bu tekniği farklı kılan, donör bölge olan ensede sadece çok küçük bir alanın tıraş edilmesidir. Bu yöntem ile misafirlerimiz iş ve sosyal yaşantısından ödün vermeden saç ekim operasyonunu gerçekleştirebilirler.

  Doktorumuz tarafından size en uygun teknik seçilerek operasyon planlanır.

  FUE ve DHI teknikleri günümüzde en yaygın olarak kullanılan teknikler arasında.

   

  traşsız saç ekimi

  Saç Ekimi Operasyonunun başarılı olması nelere bağlıdır?

  Saç Ekiminin başarılı olması için en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında hijyenik bir klinik ortamı ön plana çıkar. Doğru teknik ve uygulama saç ekiminin başarılı sonuçlanması için oldukça önemlidir. Saç ekimi prosedürü sonrası doğal bir görünüm elde edilmesi için saç köklerinin doğru açı ve doğru yoğunlukta kelleşme yaşanan bölgeye ekilmesi şarttır. Donör alanındaki greftlerin yetersiz geldiği durumlarda saç ekimi operasyonunun bir kez daha tekrarlanması gerekebilir.

  Saç Ekimi Operasyonundan Sonra Hastalarımızı Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

  Genel olarak saç ekimi operasyonundan 1-3 ay sonra şok dökülme yaşanır ve şok dökülme 2-3 haftalık bir süreç içerisinde tamamlanır. Danışanlarımızın bu süreçte panik hissetmesi doğal olsa da bu durumun geçici ve normal olduğunun hatırlatılması gerekir.

  Saç ekimi sonrasında net sonuç 1 ila bir buçuk sene arasındaki süre zarfında başarılı bir şekilde kendini gösterir.

  telefon
  whatsapp