Skip to content Skip to footer

Popo Estetiği

Popo Şekillendirme Operasyonları

Yuvarlak ve Dolgun Görünen Popoya Sahip Olun!

Operasyon Süresi

1 - 3 SAAT

Taburcu
Süresi

1 GÜN

İyileşme
Süresi

60 GÜN

Popo Estetiği
Muhteşem Görünen Popo İçin Maje Clinic Hizmetinizde

Popo Estetiği

Popo Estetiği hizmetlerimizle, figürünüzü canlandırın ve çekiciliğinizi artırın. Uzman cerrahlarımız, kişiye özel stratejilerle doğal ve etkileyici sonuçlar sunar. İdeal siluetinizi oluşturmanızda ve kendinizi daha özgüvenli ve rahat hissetmenizde size rehberlik ediyoruz.

01. BBL - Brazilian Butt Lift
02. Popo Büyütme Estetiği
03. Popo Küçültme Estetiği
04. Popo Dikleştirme Estetiği
maje clinic

Popo Estetiği Hakkında

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği popo büyütme, popo küçültme, popo dikleştirme, brazilian butt lift yani BBL gibi türlere ayrılır. Kadınlar kadar erkekler de dar veya geniş popoya sahip olmak isteyebilir. Bel-kalça oranını güzelleştirmek, bel kıvrımı oluşturmak istenilen yuvarlak kalçalara kavuşmak bu operasyon ile mümkün.

Popo Büyütme Estetiği Nedir?

Popo büyütme operasyonu, yağ dokusunun fazla olduğu yerden liposuction yöntemi ile yağ toplanıp popoya enjekte edilebileceği gibi, yağ dokusunun yeterli olmadığı durumlarda silikon protez veya dolgu enjeksiyonu ile de başarı ile gerçekleştirilebilir. 

popo estetiği randevu al
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Popo Estetik Ameliyatı

  Popo büyütme estetik ameliyatı

  Popo estetiği popo büyütme, popo küçültme, popo dikleştirme, brazilian butt lift yani BBL gibi türlere ayrılır. Kadınlar kadar erkekler de dar veya geniş popoya sahip olmak isteyebilir. Bel-kalça oranını güzelleştirmek, bel kıvrımı oluşturmak istenilen yuvarlak kalçalara kavuşmak bu operasyon ile mümkün.

  Popo Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  • Aşırı kilo verme ile popoda yağ dokusu eksilmesi yaşayanlar,
  • İlerleyen yaşa bağlı olarak popodaki sarkık görüntüden rahatsız olanlar,
  • Daha yuvarlak ve hatları belirgin bir popoya sahip olmak isteyenler,
  • Daha dik bir popoya kavuşmak isteyenler,
  • Daha küçük bir popo isteyenler,
  • Bel-kalça oranından şikayetçi olanlar,
  • Hamile ve emziren anneler dışında 18 yaş ve üzeri kalıtsal bir rahatsızlığı olmayan herkes cerraha danışarak bu operasyonu gerçekleştirebilir.

  Popo Estetiği Türleri Nelerdir, Nasıl Yapılır?

  popo büyütme estetiği brazilian butt lift

  Popo Büyütme Ameliyatı

  Popo büyütme operasyonu, yağ dokusunun fazla olduğu yerden liposuction yöntemi ile yağ toplanıp popoya enjekte edilebileceği gibi, yağ dokusunun yeterli olmadığı durumlarda silikon protez veya dolgu enjeksiyonu ile de başarı ile gerçekleştirilebilir. Yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilen popo büyütme ameliyatında popo sadece büyütülmez, aynı zamanda bölgesel doku kaybı durumlarında kaybolan doku geri getirilir ve asimetriler düzeltilmiş olur.

  Silikon protez ile popo büyütme ameliyatlarında popo oluğuna bir kesi açılıp istenilen formda içeriye protez yerleştirilir. Yağ dokusu yağ enjeksiyonu ile popo büyütme operasyonu için yetersiz olan kişilerde silikon protez sıkça tercih edilir.

  Bunların dışında bir diğer popo büyütme yöntemi Dolgu enjeksiyonudur. Aquafilling olarak da adlandırılan bu yöntem ile popo bölgesine iğne ile bu dolgular enjekte edilir. Ortalama kalıcılık süresi bünyeden bünyeye değişse de bu dolgu 5-8 yıl arası kalıcılık gösterir.

  Popo Büyütme Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

  Popo büyütme operasyonu genel anestezi altında ortalama 1-3 saat arasında başarılı bir şekilde tamamlanır, kullanılan popo büyütme tekniğine göre ameliyat süresi değişkenlik gösterir.

  Popo Büyütme Operasyonu Sonrası Genel Olarak Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
  • Popo Büyütme operasyonu eğer yağ enjeksiyonu ile yapılıyorsa operasyon sonrası süreçte günlük hayata popoya çok yüklenmemek şartıyla devam edilebilir, ancak çok fazla ve uzun süreli oturmamaya dikkat edilmelidir. Operasyon sonrası egzersiz yapılmamalıdır, ancak 1 ay sonrasında hafif yürüyüşlere başlanabilir.
  • Popo Büyütme Operasyonu eğer protez takılarak yapıldı ise operasyon sonrası ilk 2 hafta yüz üstü yatmaya dikkat edilmelidir.
  • Operasyon sonrası 3 gün duşa girilmemelidir.
  • Operasyon sonrası sigara kullanımı mümkünse terk edilmeli ya da en azından 1 ay kadar süre ile ara verilmelidir. Sigara kullanımı özellikle yağ enjeksiyonu ile yapılan operasyonlarda yağların olması gerekenden daha hızlı erimesine sebebiyet verir.
  • Ameliyat sonrası ortalama 1 ay kadar cerrahın vereceği korse giyilmeye devam edilmelidir.

  Popo Küçültme Ameliyatı

  popo küçültme estetiği

  Küçük popo kadar büyük popo da günümüzde bir çok insanı rahatsız edebiliyor. Kıyafetlere sığamama, orantısız görünüm gibi bir çok rahatsızlığa sebebiyet verebilir. Özellikle bazı kişilerde popo bölgesi kilo vermeye yatkın değildir ya da alınan kilolar popo bölgesinde alınır. Bu durumlarda hem erkekler hem de kadınlar çözümü popo küçültme ameliyatı gerçekleştirerek bulur. Popo küçültme ameliyatı liposuction tekniği ile yapılır ve popodaki fazla yağ dokusu alınıp şekillendirilir.

  Popo Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  • Popo bölgesinde yağlı görünümden şikayetçi olan kadın ve erkekler,
  • Sağlıklı diyet ve egzersize rağmen popo bölgesinde istenilen inceliğe ulaşamamış olanlar,
  • Bel-kalça oranından şikayetçi olanlar,
  • Kullanılan hormon ilaçları yüzünden popo bölgesinde aşırı yağlanma gözlemleyenler,
  • Ve sağlık engeli bulunmayan 18 yaş ve üzeri herkes bu operasyonu gerçekleştirebilir.
  Popo Küçültme Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

  Popo Küçültme Operasyonu genel anestezi altında 1-2 saat içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanır. Operasyon liposuction tekniği ile gerçekleştirilir ve bu şekilde popo asimetrisi giderilmiş, yağ fazlalığı olan popo bölgesi istenilen şekle ve pürüzsüzlüğe başarılı bir şekilde ulaştırılmış olur.

  Popo Küçültme Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Popo büyütme ya da küçültme operasyonu olsun, popo estetiği operasyonlarında ilk 2 hafta boyunca yüz üstü yatılmalı, popo bölgesine baskı yapılmamalıdır. Operasyon sonrası ortalama 1 ay cerrahın vereceği korse takılır ve hafif yürüyüş egzersizlerine 1 ay sonunda başlanabilir. Sigara kullanımına en az 1 ay süre ile ara verilmelidir çünkü morluk ve dikiş izlerinin iyileşme sürecini yavaşlatıp ödem atmayı zorlaştırır.

  Popo Dikleştirme Ameliyatı

  popo dikleştirme estetiği

  Yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilen bu operasyon ile hem istenmeyen bölgelerde (karın, bel, basen) incelme sağlanır, hem de popoya enjekte edilen yağlar ile istenilen diklik ve formda kalçalara başarılı bir şekilde ulaşılır. Popo dikleştirme ameliyatı protez takılarak ya da dolgu enjeksiyonu yöntemi ile de gerçekleştirilir. İstenilen forma ve kişinin fiziksel yapısına bakılarak en doğru olan popo dikleştirme yöntemi cerrah ile karşılıklı danışılarak seçilir.

  Popo Dikleştirme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  • Yaş alma sonucu sarkıklaşan popodan şikayetçi olanlar,
  • Genetik olarak düz bir popo yapısına sahip olanlar,
  • Hızlı veya ani kilo verme sonucu sarkıklaşan ve hacim kaybeden popodan şikayetçi olanlar,
  • Ve daha dik bir popo yapısına sahip olmak isteyen 18 yaş ve üzeri kişiler doktor ile danışıp bu operasyonu gerçekleştirebilirler.

  Popo Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

  Popo dikleştirme operasyonu 3 farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir. Liposuction ile yağ fazlalığı olan bölgelerden yağ toplanıp popoya enjekte edilebilir. Bu yöntem ile hem istenmeyen bölgelerde yağ fazlalığından kurtulunur, hemde popo bölgesi kişinin ihtiyaç ve arzusuna göre başarı ile şekillendirilir. Bir diğer popo dikleştirme yöntemi ise protez takılarak gerçekleştirilir. Kişinin fizyonomik yapısına uygun protezler seçilir ve açılan kesilerden içeri yerleştirilir. Son popo dikleştirme operasyonu tekniği olarak dolgu enjeksiyonu sayılabilir. Enjekte edilen dolgular ortalama 5 ila 8 yıl arası dayanıklılık gösterir.

  Brazilian Butt Lift olarak adlandırdığımız operasyon aslında bir popo dikleştirme operasyonudur. Vücutta yağ fazlalığı olan bölgelerden (genellikle karın ve basen) yağ çekilip popoya enjekte edilir, bu şekilde daha dik, daha yuvarlak ve daha belirgin hatları olan bir popo ve bel yapısı ortaya çıkar.

  Popo Dikleştirme Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Operasyon sonrası bir kaç hafta boyunca yüzüstü yatılmalı ve cerrahın vereceği özel korse kullanımına devam edilmelidır. Hafif yürüyüş gibi egzersizlere ancak 1 ay sonunda başlanabilir. İstenilen popo şeklini korumak için sık ve uzun süreli oturmamaya ilk 1 ay kadar özen gösterilmelidir.

  telefon
  whatsapp