Skip to content Skip to footer

Platelet Rich Plazma

Platelet Rich Plazma

Cildiniz Sağlıklı ve Genç Görünsün!

Operasyon Süresi

30 DAKİKA

Taburcu
Süresi

AYNI GÜN

İyileşme
Süresi

5 SEANS

Platelet Rich Plazma
Pürüzsüz ve Parlak Bir Tene Kavuşun!

Platelet Rich Plazma

Platelet Rich Plazma Uygulamalarımızla, cildinizin doğal gençleşme sürecini teşvik edin. Kendi kanınızdan elde edilen bu özel serumla, hücre yenilenmesini hızlandırın ve cildin sağlıklı, genç ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlayın.

01. Platelet Rich Plazma Uygulaması
maje clinic

Platelet Rich Plazma Hakkında

Platelet Rich Plazma Nedir?

Platelet Rich Plazma’dır, yani trombositler ve büyüme faktörü açısından zengin plazma. Bu zengin içerik kişinin kendi kanından elde edilir ve ihtiyaç görülen dokuya uygulanabilir.

Platelet Rich Plazma Nasıl Yapılır?

Haftada 1 ya da 2 haftada 1, ortalama 5 seans olarak gerçekleştirilen tedavi ile, cilt yapısındaki fibroblast doku hücreleri uyarılır ve yenilenir, hücrelerin yaşlanma süreci yavaşlatılır, cilt daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüm kazanır.

Platelet Rich Plazma
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Platelet Rich Plazma

  Platelet Rich Plazma Uygulaması nedir

  Platelet Rich Plazma yani trombositler ve büyüme faktörü açısından zengin plazma. Bu zengin içerik kişinin kendi kanından elde edilir ve ihtiyaç görülen dokuya (saç derisi, yüz, boyun, eller gibi çeşitli vücut bölgelerine uygulanabilir).

  Platelet Rich Plazma işlemi nasıl gerçekleşir?

  • Öncelikle kişiden 10-20 ml arası (ihtiyaca göre) kan alınır.
  • Alınan kan santrifüj cihazından geçirilerek ayrıştırılır ve zengin içerikli plazma elde edilir.
  • Artık kişinin ihtiyacı olan bölgeye mikroenjeksiyon tekniği ile işlem yapılabilir.

  Haftada 1 ya da 2 haftada 1, ortalama 5 seans olarak gerçekleştirilen tedavi ile, cilt yapısındaki fibroblast doku hücreleri uyarılır ve yenilenir, hücrelerin yaşlanma süreci yavaşlatılır, cilt daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüm kazanır. Cilt yüzeyindeki leke görünümü (güneş, yaşlanma süreci, sivilce izi kaynaklı lekeler) azaltılır, cilt kalitesi arttırılır. Seans süresi ortalama 30 dakikadır. İşlem sonrası kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir ancak ilk gün cilde su değdirilmemelidir.

  telefon
  whatsapp