Skip to content Skip to footer

Mommy Makeover

Mommy Makeover Estetiği

Doğumdan Kalan Çatlaklardan ve Sarkmalardan Kurtulun!

Operasyon Süresi

4 - 5 SAAT

Taburcu
Süresi

3 GÜN

İyileşme
Süresi

3 - 4 HAFTA

mommy makeover estetiği nedir
Hamilelik Öncesi Görüntünüze Tekrar Kavuşun!

Mommy Makeover

Mommy Makeover Estetiği, annelerin doğum sonrası vücutlarını yeniden şekillendirmek için tasarlanmış kapsamlı bir estetik çözümdür. Bu estetikle göğüs kaldırma, karın germe, liposuction gibi işlemlerle anneler, eski formlarına kavuşabilir ve özgüvenlerini geri kazanabilirler. Siz de gençleşmek ve güzelleşmek için bu mükemmel dönüşümü deneyin!

01. Meme Büyütme Estetiği
02. Karın Germe Estetiği
03. Liposuction
maje clinic

Mommy Makeover Hakkında

Mommy Makeover Nedir?

Annelik estetiği, hamilelik ve doğum sürecinin ardından annenin vücudunda gelişen değişimleri eski haline döndürmeyi amaçlar. Bu operasyon kombine ameliyatlardan oluşur. Meme, karın germe ve liposuction ameliyatlarını kapsar.

Mommy Makeover Neden Yapılır?

Bu estetik ameliyattaki amaç göğüsleri dikleştirmek, karnı düz hale getirmek ve gençleştirilmiş bir vajina yaratmaktır. Annelik estetiği ile bütün bu işlemler tek seferde yapılabilir.

Mommy Makeover
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Mommy Makeover Estetiği

  Mommy Makeover Nasıl Uygulanır?

   

  Mommy Makeover Nedir?

  Mommy Makeover yani Annelik estetiği, hamilelik ve doğum sürecinin ardından annenin vücudunda gelişen değişimleri eski haline döndürmeyi amaçlar. Bu sürecin ardından memelerde sarkma ve büyüme görülebilir ve karın bölgesinde kilo alımı ile çatlak oluşumu meydana gelebilir. Bu operasyon kombine ameliyatlardan oluşur; Meme, karın germe ve liposuction ameliyatlarını kapsar. Tercih edilecek ameliyatların türü kişiden kişiye farklılık gösterir.

  Mommy Makeover Neden Yapılır?

  Hamilelik sonrası annenin vücudunda birçok değişiklik oluşur. Bu değişiklikler karın bölgesinde, göğüslerde, ciltte ve vajinada meydana gelebilmektedir. Yüz bölgesinde dahi değişiklikler yaşanabilir. Bu estetik ameliyattaki amaç göğüsleri dikleştirmek, karnı düz hale getirmek ve gençleştirilmiş bir vajina yaratmaktır. Annelik estetiği ile bütün bu işlemler tek seferde yapılabilir. 

  Bu operasyonların amacı, doğum öncesi var olan fiziksel özellikleri geri kazanmaktır. İşlem için kişinin beklentileri önem taşır. Bu nedenle bu ameliyat kişiselleştirilerek yapılmalıdır. Herkes için aynı işlemlerin uygulanması doğru bir yaklaşım değildir. 

  Mommy Makeover Nasıl Uygulanır?

  Operasyon ortalama 4-5 saat sürer. Ameliyat için genel anestezi uygulanır. Operasyon sıralaması genellikle önce liposuction ardından karın germe ve göğüs operasyonu şeklindedir.

  Mommy Makeover İçin Hangi İşlemler Yapılır?

  Mommy Makeover Kimlere ve Hangi Durumlarda Yapılır?

  Bu operasyon için en önemli noktalardan biri kişinin herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması gerektiğidir. Herhangi bir hastalık operasyona engel olabilir. Düzenli olarak ilaç kullanan kişiler ya da anestezi almasına engel teşkil eden bir sorunu olan kişiler bu durumu doktor ile paylaşmalıdır. Sigara kullanan kişiler ise ameliyattan en az 3 hafta önce sigara içmeyi bırakmalıdır. Sigara içmek, ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilemektedir.

  Mommy Makeover İçin Hangi İşlemler Yapılır? 

  Meme Dikleştirme ve Büyütme: Mommy Makeover operasyonunda en önemli ameliyattır. Emzirme döneminde göğüsler büyür ve şişer. Emzirme sonrasında ise bu bölgede küçülme ve sarkma görülür. Göğüs içine silikon protez yerleştirilir ve bazı cilt yumuşak dokusu vücuttan çıkarılır. Başarılı bir işlem sonrasında göğüsler eski görünümüne kavuşur.

  Karın Germe: Karın bölgesinde biriken fazla  yağı almaya ve cildi daha sıkı bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan işlemdir. İşlem sonrasında karın düz ve fit bir hale gelir. Gevşemiş deri ve deri fazlalıkları alınır. Hamileliğin karın bölgesine verdiği hasarı onaran bir işlemdir.

  Liposuction (Yağ Aldırma):  Bu işlem bir tüp ve kanüller aracılığıyla uygulanır. Operasyon ile karın, basen, sırt ve kol gibi bölgelerde oluşan yağlar alınır. Daha sıkı ve orantılı vücut hatları elde edilir.

  Labioplasti: Doğum sırasında iç vajina dudakları gevşemektedir. Bu birçok kadının rahatsızlık duyduğu bir işlemdir. Bu işlem ile iç dudaklar küçültülür ve eski görüntüsüne geri döner. İyileşme süreci uzun sürmez. Kişiler operasyondan kısa bir süre sonra normal yaşantısına geri dönebilir.

   

  mommy makeover Ameliyatı Sonrası Süreç

  Annelik Estetiği Ameliyatından Önce Neler Yapılmalıdır?

  Ameliyatın gerçekleşmesi için hastanın gebelik sonrasında aldığı kiloların bir bölümünü vermiş olması gerekmektedir. Kısacası hasta normal kilosunda olmalıdır. Ancak bu ameliyatın bir kilo verme ameliyatı olmadığı unutulmamalıdır. Ameliyatın esas amacı vücudu gebelik önceki görünümüne kavuşturmaktır. 

  Meme estetiği için emzirme sürecinin üzerinden en az 1 yıl geçmiş olmalıdır. Bu süre meme dokusunun kendini yenilemesi için önemlidir. Bu süre içinde şişlik ve hacim artışı normale döner ve süt kanalları kapanır.  Böylece ameliyat sonrası olası enfeksiyon riski azalır.

  Kişi sigara kullanıyorsa ameliyattan en az 3 hafta önce bu alışkanlığa ara verilmelidir. Ameliyattan sonra ise en az 1 ay daha sigara kullanılmamalıdır.

  İşlemden önce kişinin herhangi bir hastalığı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Kişinin altta yatan bir hastalığı varsa bu durum ameliyata engeldir. Bunun için operasyon öncesi tüm kontroller tamamlanmalıdır.

  Annelik Estetiği Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İşler?

  Operasyon sonrası Hasta en az 2 gece boyunda hastanede istirahat etmelidir. Bu süre boyunca hastanın kan değerleri ve tansiyonu takip altında tutulur. Ayrıca hastanın ağrı kesici alması sağlanır. Böylece hasta ağrı duymadan hareket edebilir. Hasta taburcu olduktan sonra 2 günde bir kontrol edilir. 1-2 günün ardından memelere konulan drenler çıkartılır. 5-6 gün geçtikten sonra ise liposuction ve karın germe bölgesindeki drenler çıkarılır. Bunların yerine steril bantlar yerleştirilir. 

  telefon
  whatsapp