Skip to content Skip to footer

Mide Balonu Operasyonu

Mide Balonu Operasyonu

Mide Balonu İle Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verin!

Operasyon Süresi

1 SAAT

Taburcu
Süresi

AYNI GÜN

İyileşme
Süresi

4 - 12 AY

Mide Balonu Operasyonu
Yeni Beslenme Alışkanlıkları Oluşturun!

Mide Balonu Ameliyatı

Mide Balonu Operasyonu ile kilo kaybında yeni bir başlangıç yapın. Bu minimal invaziv prosedür, doygunluk hissini artırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Uzmanlarımızın rehberliğinde, sağlıklı bir yaşam tarzı için adımlar atarken, bu güvenli ve etkili yöntemi deneyin.

01. Mide Balonu Taktırma
02. Obezite Tedavisi
03. Obezite Cerrahisi
maje clinic

Mide Balonu Operasyonu Hakkında

Mide Balonu Operasyonu Nedir?

Mide balonu yada gastrik balon olarak adlandırılan balon silikon veya poliüretan malzemeden üretilir, mideye yerleştirildikten sonra içine steril sıvı verilerek şişirilir.

Mide Balonu Operasyonu Sonrası

Günümüzde yaygın olan teknik kapsül olarak su ile yutulabilen mide balonudur. Anestezi alması sakıncalı veya cerrahi işlem istemeyen hastaların sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Mide balonları genel olarak midede 4-12 ay arasında kalır. 

Mide Balonu operasyonu randevu
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Mide Balonu Ameliyatı Tedavisi

  Mide Balonu ameliyatı sonrası

  Mide balonu yada gastrik balon olarak adlandırılan balon silikon veya poliüretan malzemeden üretilir, mideye yerleştirildikten sonra içine steril sıvı  verilerek şişirilir. Bu şekilde midede yer kaplayarak fazla yemek tüketimini engellemiş olur ve erken tokluk hissi uyandırır. Mide balonu çeşitleri fazladır ve bazı türleri anestezi altında endoskopik olarak mideye yerleştirilir.

  Günümüzde yaygın olan teknik kapsül olarak su ile yutulabilen mide balonudur. Anestezi alması sakıncalı veya cerrahi işlem istemeyen hastaların sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Mide balonları genel olarak midede 4-12 ay arasında kalır. Bu süreçte kişinin diyet yapması kolaylaşır, kişi daha az besin tüketip yeme alışkanlıklarını değiştirir. Balon mideden çıktıktan sonrada kişi yeni edindiği beslenme alışkanlıklarını devam ettirerek ideal kilosunu korumaya devam eder. Mide balonu tekrar uygulanabilir bir obezite tedavisidir, bu sebepten ötürü obezite tedavisinde avantaj sağlayan bir yöntemdir.

  telefon
  whatsapp