Skip to content Skip to footer

Mezoterapi

Mezoterapiler

Bir Kaç Seansta Gençleşin!

Operasyon Süresi

20 DAKİKA

Taburcu
Süresi

AYNI GÜN

İyileşme
Süresi

3 SEANS

Mezoterapi randevu al
Genç Bir Cilde Sahip Olmak için Maje Clinic

Mezoterapi

Mezoterapi Uygulamalarımızla, cildinizi yenileyin ve canlandırın. Doğrudan cildin alt tabakalarına uygulanan özel solüsyonlarla, cildinizin canlılığını, elastikiyetini ve gençliğini geri kazanın. Hızlı ve etkili sonuçlar için mezoterapi, sağlıklı ve ışıldayan bir cilt elde etmenin ideal yoludur.

01. Mezoterapi Uygulaması
maje clinic

Mezoterapi Hakkında

Mezoterapi Uygulaması Nedir?

Mezoterapi işlemi mikro iğneler ile kişinin cildinin ihtiyacı olduğu enzimlerin, multivitaminlerin, minerallerin veya aminoasitlerin tek başına veya karışım halinde mikroenjeksiyon ile kişinin cildine uygulanması tekniğidir.

Mezoterapi Hangi Bölgelere Yapılır?

Mezoterapi yüz, el, boyun, göğüs bölgelerinde cilt sıklaştırma, lifting, anti-aging, leke tedavisi, skar tedavisi amacıyla kullanılabilir.

mezoterapi uygulaması randevu al
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Mezoterapi Uygulaması

  Mezoterapi hakkında

  Mezoterapi işlemi mikroiğneler ile kişinin cildinin ihtiyacı olduğu enzimlerin, multivitaminlerin, minerallerin veya aminoasitlerin tek başına veya karışım halinde mikroenjeksiyon ile kişinin cildine uygulanması tekniğidir. Vücudun ihtiyacı olan her yere mezoterapi uygulaması yapılabilir. Mezoterapi içerikleri kişinin ihityacına ve isteğine göre belirlenir. Cilt sıkılaştırma, lifting , leke ve skar tedavisi, anti-aging, yağ yakmak amaçları ile uygulama yapılabilir.

  Uygulanan çeşitli mezoterapi teknikleri ile cilt kaybettiği nemi geri kazanır, lekeler ve skar izlerinin görünümü azaltılır, kırışıklık görünümü azalır, cildin elastikiyeti artar ve sıkılaşma gözlemlenir. Cildin parlaklığı artar ve renk eşitsizlikleri giderilmiş sağlıklı ve neme doymuş bir cilt elde edilir. Mezoterapiler yorgun cilt görünümünü hafifletilir. Cilt kalitesinin artmasını isteyen herhangi bir sağlık engeli bulunmayan herkes doktor ile konsültasyon sonrası mezoterapi uygulaması yaptırabilir.

  Mezoterapi vitamin, mineral, aminoasitlerin veya enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir.

  Mezoterapi yüz, el, boyun, göğüs bölgelerinde cilt sıklaştırma, lifting, anti-aging, leke tedavisi, skar tedavisi amacıyla kullanılabilir.

  Yüz mezoterapisinde bir çok içerik karışım halinde uygulanabileceği gibi ayrı ayrı içerikler de kullanılabilir. Bunlar saf hyaluronic asit, vitaminler, aminoasitler ve polipeptidler, koenzimler ve nükleik asitler, somon DNA vb. içeriklerdir.

  Mezoterapi uygulamasında işlem yapılacak bölge anestezi kremleri ile uyuşturulduktan sonra cildin ihtiyacı olan bölgelere küçük noktacıklar halinde içerikler enjekte edilir. İşlem süresi ortalama 20 dakikadır. Mezoterapi sonrası kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir ancak işlem sonrası ilk gün yüze su değmemelidir ve makyaj yapılmamalıdır. Güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu sürülmelidir.

  Mezoterapi işlemleri minimum 3 seans olmak üzere haftada 1 olarak gerçekleştirilir.

  Mezoterapi işlemi aşağıda belirtilen durumda olan kişilere uygulanmamalıdır;

  • Hamile olanlara,
  • Emziren annelere,
  • Kanser tedavisi görenlere.

  Kişinin doktor ile konsültasyonu sonucunda mezoterapi için herhangi bir sakıncası görülmemişse uygulamalara başlanabilir.

  telefon
  whatsapp