Skip to content Skip to footer

Meme Estetiği

Meme Estetiği Ameliyatları

Vücudunuza İdeal Oranda Memelere Sahip Olun!

Operasyon Süresi

1 - 2 SAAT

Taburcu
Süresi

1 GÜN

İyileşme
Süresi

60 GÜN

Meme Estetiği
Muhteşem Görünen Memeler İçin Maje Clinic Hizmetinizde

Meme Estetiği

Meme Estetiği hizmetlerimizle, görünüşünüzü dengeleyin ve özgüveninizi artırın. Uzman cerrahlarımızın kişiye özel yaklaşımı ve güvenli teknikleri, doğal ve estetik sonuçlar sunar. Kendinizi daha rahat ve feminen hissetmek için, meme estetiği yolculuğunda size rehberlik ediyoruz.

01. Meme Büyütme Estetiği
02. Meme Küçültme Estetiği
03. Meme Dikleştirme Estetiği
04. Jinekomasti
maje clinic

Meme Estetiği Hakkında

Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Meme büyütme operasyonunda en yaygın olan yöntem küçük memelerin protez takılarak büyütülmesidir. Yağ enjeksiyonu tekniği ile de meme büyütülür ancak bunun için danışanda yeteri miktarda yağ dokusu bulunması gerekir.

Meme Küçültme Estetiği Nedir?

 Vücut-omuz-göğüs-bel oranını güzelleştirmek, hormonal dengesizlik veya hormon ilacı kullanımı ile fazlaca büyüyen memeleri küçültmek, bel ve sırt ağrılarına neden olan fazla hissedilen yükten kurtulmak için bu operasyon tercih sebebidir. 

meme estetiği randevu
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Meme Büyütme Estetiği

  meme büyütme estetik ameliyatı

  Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezlerin kadınların emzirmesine engel olması gibi bir rivayet olsa da, bu protezler anne olmamış bir kadında emzirmeye engel olmaz, süt kanallarında herhangi bir tıkanma yaşanmaz.

  Peki Meme Büyütme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

  • Memesinin küçük olduğunu düşünenler,
  • Kist alımı veya kanser tedavisi sonrası memenin tamamı yada bir bölümü alınan hastalar,
  • Yaşlanmaya bağlı olarak zamanla memesinde doku ve sıkılık kaybı yaşayanlar,
  • Daha önce protez ile meme büyütme ameliyatı geçiren ancak meme boyutunu büyütmek isteyenlere,
  • Memesinin daha dolgun ve hacimli bir görünüme kavuşmasını isteyen 18 yaş üstü tüm misafirlerimiz bu ameliyatı gerçekleştirebilir.
  Peki Meme Büyütme Teknikleri Nelerdir? Protez mi Yoksa Yağ Enjeksiyonu mu?

  Meme büyütme operasyonunda en yaygın olan yöntem küçük memelerin protez takılarak büyütülmesidir. Yağ enjeksiyonu tekniği ile de meme büyütülür ancak bunun için danışanda yeteri miktarda yağ dokusu bulunması gerekir. Genellikle fazla kilosu olan misafirlerimiz bu yöntemi tercih eder çünkü hem küçük veya deforme olmuş göğüsler büyütülür, hem de bölgesel yağ fazlalığı problemi de giderilmiş olur.

  Protez Çeşitleri Nelerdir?

  Silikon protezlerin damla, yuvarlak, düz yüzeyli, tırtıklı yüzeyli gibi bir çok çeşidi bulunur. Farklı hacim ve boyutlarda alternatifleri vardır. Hastanın istediği göğüs tipine ve hastanın fizyolojik yapısı dikkate alınarak operasyonu gerçekleştirecek cerrah en uygun olan protezin hangisi olacağına ve nasıl takılacağına (kas altı, kas üstü ya da dual şekilde) karar verir.

  Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Planlanır?

  Misafirimiz meme büyütme operasyonu geçirmek istediğinde öncellikle istediği meme formunu net bir görsel ile gösterip anlatmalıdır. Sonrasında operasyonu gerçekleştirecek cerrah istenilen formun misafirimizin fizyolojik yapısına uygunluğunu değerlendirerek istenilen boyut ve formu sağlamak için hastaya uygun tekniği seçer. Ameliyat günü belirlenir ve sabahında kişi hastaneye yatırılıp gerekli sağlık kontrollerinden geçtikten sonra cerraha istenilen form ve şekil tekrar gösterilir. Bu aşama önem arz eder çünkü hastanın bu formu isteyip istemediği tekrar teyit edilmelidir. Son olarak operasyon aşamasına geçilir. Operasyon 1 ila 2 saat içerisinde genel anestezi altında başarılı bir şekilde tamamlanır ve hasta akşam veya ertesi gün hastaneden çıkış işlemlerini yapabilir.

  Meme Büyütme Operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Operasyonu geçirdikten sonra hasta 2 ay boyunca ameliyat sonrası için tasarlanmış özel bir sütyen kullanmalıdır. Doktorun vereceği özel göğüs bantının 2-3 hafta boyunca kullanılması gerekir. Bunlar dışında operasyon geçiren hasta sırt üstünde yatmaya 3,5-4 ay boyunca dikkat etmelidir. Ameliyat sonrası silikon implant kimliği ve garanti belgesi hastalarımıza takdim edilir.

  Meme Küçültme Estetiği

  meme küçültme estetiği

  Küçük memelerden şikayetçi olanlar kadar büyük memelerden şikayetçi olan misafirlerimiz de var. Vücut-omuz-göğüs-bel oranını güzelleştirmek, hormonal dengesizlik veya hormon ilacı kullanımı ile fazlaca büyüyen memeleri küçültmek, bel ve sırt ağrılarına neden olan fazla hissedilen yükten kurtulmak için bu operasyon tercih sebebidir. 40 yaş ve sonrası bu operasyonu gerçekleştirmek isteyen hastalar mammografi testi ve USG sonuçlarını tarafımıza ulaştırmalıdır.

  Meme Küçültme Operasyonu Nasıl Planlanır?

  Operasyonun gerçekleştirilmek istendiğine karar verildiğinde cerraha istenilen göğüs form ve hacmi net bir görsel ile sunulmalıdır. Sonrasında fizyonomik yapınızın belli olduğu fotoğraflar çekilir ve ne kadar meme dokusunun alınacağına, nasıl bir teknik kullanılıp nereden kesi yapılacağına cerrah ve danışan beraber karar verir. Operasyon günü kararlaştırılır ve operasyon günü sabahında hastaneye gelinip gerekli sağlık testleri yapılır. Operasyon genel anestezi altında yaklaşık 2-3 saat sürer ve operasyon sonrası 1 gün hastanede kalmak sağlıklı olacaktır.

  Meme Küçültme Operasyonunda Göğüs Uçları ve Süt Kanalları Nasıl Etkilenir?

  Günümüzde neredeyse hiçbir meme küçültme operasyonu tekniğinde meme ucu yer değiştirmez, yama olarak kullanılmaz. Genellikle meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatı kombine olarak yapılır ve meme ucu doğal yerine yerleştirilir.

  Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  Meme küçültme operasyonu geçirildikten sonra ilk bir hafta genelde yatakta geçirilir ancak günde bir kaç kez ayağa kalkıp yürümek gereklidir. Operasyonun ilk haftalarında ameliyat kesilerinin ezilmemesi için sırt üstü yatmaya dikkat edilmelidir ve operasyon sonrası ilk 6 hafta cerrahın vereceği özel sütyen kullanılmalıdır. Operasyon sonrası ilk 6 hafta ağır işler yapmaktan kaçınmalı ve yoga, koşu, yüzme gibi egzersizlerden uzak durulmalıdır. Kesilerin izlerinin tam olarak iyileşmesi 1 sene kadar sürer.

  Meme Dikleştirme Estetiği

  meme dikleştirme estetiği

  Doğum ve emzirme sonrası oluşan göğüs sarkması, aşırı ve hızlı kilo verme, yaş alma ve yerçekimi sonucu göğüslerde sarkma gayet normaldir ve memeler dikleştirilip eski veya daha istenilen bir form ve boyuta ulaştırılabilir.

  Kimler Meme Dikleştirme Ameliyatı Olabilir?

  • Emzirme sonrası memelerinde sarkma gözlemleyenler,
  • Hızlı bir kilo verme süreci yaşayanlar,
  • Genetik olarak sarkık meme yapısına sahip olanlar,
  • Yaşa bağlı olarak memelerinde sarkma yaşayanlar,
  • Daha dik bir göğüs yapısına sahip olmak isteyen 18 yaşından büyük herkes bu ameliyatı geçirmek için uygundur.
  Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Öncelikle hastanın göğüs formu incelenir ve ameliyattan önce hastanın mammografik ve ultrason tetkikleri ile hastanın gerekli sağlık testleri yapılır. Hastanın diğer meme operasyonlarında olduğu gibi istediği göğüs formunu net bir görsel ile cerrahına göstermesi gerekir.

  Meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatları genellikle eş zamanlı olarak gerçekleştirilir. Büyük memelerde önce fazlalık olarak gözüken doku ve sarkmış deri alınıp sonrasında uygun bir protez yerleştirilir, küçük memelerde ise genelde fazla doku olmayacağından sadece protez aşaması gerçekleştirilip meme ucu planlanan yere yerleştirilir. Ameliyat genel anestezi altında 2-3 saat sürer.

  Hastanın ameliyat öncesi 6 saat yeme ve içme faaliyetlerini durdurduğundan emin olunmalıdır.

  Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Operasyon sonrası ilk hafta egzersizlerden kaçınmalı ve kollar yukarı kaldırılmamalıdır. İlk bir hafta sonunda artık yavaş yavaş kol ve göğüs çalıştırmayacak şekilde günlük faaliyet ve egzersizlere dönüş yapılabilir. Ameliyat sonrası ilk 3 ay sporcu sütyeni kullanılmalıdır.

  Jinekomasti (Erkek Meme Küçültme Estetiği)

  jinekomasti erkek meme estetik ameliyatı

  Jinekomasti, erkeklerde görülen ve göğüslerde tercihen istenmeyen bir dolgunluk ve boyut artışıdır. Bunun sebebi kullanılan bazı ilaçlar ve genetik koşullar, aşırı alkol tüketimi veya aşırı kilo alımı olabilir.

  Jinekomasti Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

  2 tür jinekomasti ameliyatı tekniği vardır. Genellikle liposuction yöntemi kullanılarak göğüsteki istenmeyen ve fazlalık olan yağ genel anestezi altında çıkarılır ve operasyon yaklaşık 1 saat sürer. Bir diğer teknik standart göğüs küçültme ameliyatlarında olduğu gibi kesik açıp fazla doku alınarak yapılır. Bu operasyon 2-3 saat arası sürer. Kişinin meme yapısı, yağ oranı ve dokular incelenip gerekli testler yapılır ve en doğru ve uygun olan teknik cerrah tarafından seçilir.

  Jinekomasti Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Operasyon sonrası ilk 1 hafta dikişler zorlanmamalı ve günde bir kaç kez ayağa kalkmak koşuluyla yatakta kalınmalıdır. İlk bir hafta sonunda kollar ve göğüsü zorlamamak kaydıyla günlük rutine ve egzersizlere dönüş yapılabilir. Operasyon sonrası ilk 4 hafta göğüsleri bastıran cerrahi özel bir elastik bant kullanılır.

  telefon
  whatsapp