Skip to content Skip to footer

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti)

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti)

Kulağınızın İdeal Boyutlara Ulaştırın!

Operasyon Süresi

1 SAAT

Taburcu
Süresi

1 GÜN

İyileşme
Süresi

30 GÜN

Kepçe Kulak estetiği
Kulaklarınız İstediğiniz Şekilde Olsun

Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği hizmetlerimizle, kulaklarınızın şeklini ve boyutunu uyumlu bir şekilde düzeltiyoruz. Uzman cerrahlarımızın deneyimi ve hassasiyetiyle, doğal ve estetik sonuçlar sunuyoruz. Kendinizi daha özgüvenli hissetmek ve çevrenize yansıtmak için bizimle bir adım atın.

01. Kulak Estetiği
02. Kepçe Kulak Estetiği
03. Otoplasti
maje clinic

Kepçe Kulak Estetiği Hakkında

Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe Kulak Operasyonu sadece kepçe kulak probleminde değil aynı zamanda kulak kıvrımlarınının düzeltilip düz veya büyük kulak probleminde de çözüm sağlayan bir operasyondur.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Küçük çocuklarda operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilirken 18 yaş ve üzeri kişilerde operasyon sedasyon, lokal anestezi ya da genel anestezi altında ortalama 1 saat içerisinde tamamlanır.

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti)
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Kepçe Kulak Estetiği

  kepçe kulak estetiği nasıl yapılır

  Kepçe Kulak Operasyonu sadece kepçe kulak probleminde değil aynı zamanda kulak kıvrımlarınının düzeltilip düz veya büyük kulak probleminde de çözüm sağlayan bir operasyondur. Bazı kulak yapılarında superior heliks katlantısı bulunmaz ve kulak düz ve kıvrımsız gözüktüğü için büyük kulak ya da kepçe kulak yanılgısı oluşturabilir. Bu durumda kepçe kulak tabirinin tanımını doğru yapmak gerekir. Kepçe kulak dediğimiz kulak yapısı, kulağın girintili çıkıntılı bölgesinde yer alan Y bölgesinde kıkırdak dokunun yetersiz veya eksik kalması sonucu kafatası ile kulak arasındaki açının genişlemesidir ve bu durumda kulaklar öne doğru daha geniş açılı kepçe olarak adlandırdığımız görüntüyü oluşturur. Kepçe kulak sorunu kişinin hayatını bir çok yönden olumsuz etkileyebilir, kişinin yüz ifadesi ve bakışları bu sorun nedeniyle istenmeyen bir ifade ve görünüm oluşturabilir.

  Otoplasti Operasyonu Kimlere Gerçekleştirilebilir?

  • Kulak görünümünden ve asimetrisinden şikayetçi olan kişilere,
  • 5 yaşını doldurmuş kepçe kulak sorunu yaşayan çocuklara,
  • Kepçe kulak sorunu yaşayan sağlık engeli bulunmayan 18 yaş ve üzeri kişilere uygulanabilir bir operasyondur.

  Kepçe Kulak Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

  kepçe kulak estetik ameliyatı

  Operasyon kişinin kulak şikayetine göre tek taraflı ya da çift taraflı olarak gerçekleştirilebilir. Küçük çocuklarda operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilirken 18 yaş ve üzeri kişilerde operasyon sedasyon, lokal anestezi ya da genel anestezi altında ortalama 1 saat içerisinde tamamlanır. Otoplasti operasyonu gerçekleştirmek için birden fazla teknik bulunur. Kulak kıkırdağına dikiş aracılığı ile şekil vermek, kısmi kıkırdak alımı ile kulak kepçesine şekil vermek,veya kişinin kulak arkasından bir kesi ile operasyonu gerçekleştirmek bu operasyonun uygulanabilir teknikleri arasında sayılabilir. Kulakta kıkırdak dokunun yetersiz olduğu durumlarda da kaburga kıkırdağı kullanılabilir. En uygun olan tekniğe cerrahınız ihtiyacınız ve şikayetinize göre belirleyecektir.

  Kepçe Kulak Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Operasyon sonrası kişi eve hemen geri dönebilir,günlük rutinlerine ve seyahatlerine devam edebilir. Ancak 2-3 gün boyunca kulak bandajı takılmasına önem gösterilmelidir,operasyon sonrası olabilecek minik ödem ve morluklar gayet normaldir ve kısa sürede iyileşecektir. Bandajlar operasyon sonrası ilk haftanın sonunda çıkartılır,eğer dikiş var ise dikişlerde birinci haftanın sonunda çıkartılır.1 hafta sonunda geceleri elastik kulak bandajı kullanımına devam edilmelidir. Kulak ilk 3 ay boyunca darbe ve çekiştirmelerden korunmalıdır. Kesilerin ve dikişlerin tamamen iyileşmesi 3 hafta ile 4 hafta arasında başarılı bir şekilde tamamlanır.

  telefon
  whatsapp