Skip to content Skip to footer

Kaş Ekimi – Sakal Ekimi – Bıyık Ekimi

Kaş Ekimi - Sakal Ekimi - Bıyık Ekimi

Kaşlarınızı, Sakalınızı ve Bıyığınızı Gürleştiriyoruz!

Operasyon Süresi

2 - 3 SAAT

Taburcu
Süresi

1 GÜN

İyileşme
Süresi

30 GÜN

sakal ekimi
Kaş, Sakal ve Bıyık Ekimi İle İmajınızı Değiştirin!

Kaş - Sakal - Bıyık Ekimi

Kaş, sakal ve bıyık ekimi hizmetlerimizle, tam ve doğal görünümlü sonuçları elde edin. Kişiye özel tedavi planlarımızla, güvenilir ve etkileyici dönüşümler sağlıyoruz. İfade biçiminizi yeniden tanımlayın.

01. Kaş Ekimi
02. Sakal Ekimi
03. Bıyık Ekimi
maje clinic

Kaş Ekimi, Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Hakkında

Kaş Ekimi Nedir?

Kaşlar duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade etmek için kullandığımız mükemmel araçlardır. Kaş dökülmesi birçok danışan için rahatsız edici olmakla birlikte kalıcı kaş dökülmesinin veya bölgesel kaş kaybının tedavi edilmesi mümkündür.

Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir?

Sakal ve bıyık seyrekleşmesi yada dökülmesi yaşayan veya genetik olarak sakalı veya bıyığı çıkmayan veya seyrek çıkan danışanlara sakal ve bıyık ekimi yapmak mümkündür.

kaş ekimi randevu sakal ekimi randevu bıyık ekimi randevu
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Kaş Ekimi

  kaş ekimi

  Kaşlar duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade etmek için kullandığımız mükemmel araçlardır. Kaş dökülmesi birçok danışan için rahatsız edici olmakla birlikte kalıcı kaş dökülmesinin veya bölgesel kaş kaybının tedavi edilmesi mümkündür. Danışanın ense bölgesi greft alımı için donör bölge olarak kullanılır. Yeterli olmaması halinde başın farklı bölgelerinden de greftler alınabilir.

  Kimlere Kaş Ekimi Yapılır?

  • Genetik olarak zayıf kaş yapısına sahip olanlara,
  • Devamlı ve düzenli kaş alımı sonucu yaşanan bölgesel kaş kaybı yaşayanlara,
  • Kaş dövmesi olarak bilinen microblading işleminin yanlış veya arda arda yapılması durumunda kaş kaybı yaşayanlara,
  • Yara ve yanık izi bulunanlara,
  • Kemoterapi ve radyoterapi görmüş danışanlara rahatlıkla uygulanabilir.

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır, Hangi Teknik Kullanılır?

  Operasyon öncesi kaş yapısı dikkatle incelenmelidir. Bu aşamadan sonra donör olacak alana karar verilir ve uygun olması halinde vücut kıl kökleri de saç transferi için kullanılır.

  Kaşın düzgün tasarlanması oldukça önemlidir. Bunun için alınan greftlerin zarar görmeden ekilecek alana taşınması ve danışanın kaşlarının uzama yönü ve şekline göre transferinin yapılması gereklidir. Tıpkı saç ekimi operasyonunda olduğu gibi kıl inceliğine bağlı olarak FUE tekniği kullanılır. Donör olacak alan seçildikten sonra o bölge tıraş edilir ve yaklaşık 50 ila 500 arası greft toplanır.

  İşlem yapıldıktan sonra kaşların tutunup tam olarak olgunlaşması saç ekiminde oldugu gibi 1 sene kadar sürer.

  Kaş ekimi operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve yaklaşık 2-3 saat aralığında kaş ekim işlemi tamamlanır.

  Kaş Ekimi Sonrası Süreç Nasıl Devam Eder?

  Kaş Ekimi yapıldıktan sonra kaşlar uzamaya başlar ve kaş ekimi yapılmayan bölgede kaş alma işlemi gerçekleştirilir. Ekilen saç kökleri uzamaya başladığında ise gerekli görüldüğünde kısaltma işlemi yapılabilir ve kaşların büyüme yönüne doğru masaj yapılması tavsiye edilir.

  Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi

  sakal ekimi ve bıyık ekimi

  Sakal ve bıyık seyrekleşmesi yada dökülmesi yaşayan veya genetik olarak sakalı veya bıyığı çıkmayan veya seyrek çıkan danışanlara sakal ve bıyık ekimi yapmak mümkündür. Birçok danışan daha gür bir sakal yapısına sahip olmak ister ve sakal ekimi yapıldığında bu işlem istenilen ve kalıcı bir sonuç verir.

  Sakal ve Bıyık Ekimi Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

  İlk adım olarak öncelikle danışanın istediği gürlüğe ve donör olacak alanın uygunluğuna bakılır. Gerekli kontroller yapılıp danışanın medikal geçmişi incelendikten sonra operasyon gününe karar verilir. Operasyon lokal anestezi ile gerçekleştirilir ve FUE tekniği ile donör olacak alandan yaklaşık 4000 ila 4500 arası greft çıkarılıp ekim yapılacak alana transferi gerçekleştirilir. Operasyon süresi yaklaşık 3-4 saattir.

  Sakal ve Bıyık Ekimi Operasyonundan Sonra Hastalarımızı Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

  Sakal ekim işlemi yapılan bölgenin iyileşmesi ve ekimi yapılan köklerin deriye tutunması yaklaşık 1 hafta sürer ve 10 gün sonra sakallar uzamaya ve büyümeye başlar. Bu süreçte bölgesel dökülme yaşanması muhtemeldir ancak hastanın bu durumda panik olmayıp bu durumun gayet normal olduğunu bilmesi gerekir. Dökülme yaşanan bölgedeki kıllar tekrar uzayacaktır. İlk 10 günlük iyileşme sürecinde sakalın yıkanması doktor ekibince gerçekleştirilmelidir, hassas bir bakım gerektirir. Sakal ekimi operasyonundan yaklaşık 2-3 ay sonra ekim yapılan bölgede de kıllar büyümeye ve uzamaya başlar ve istenilen form ve gürlüğe ulaşması 6 ila 8 ay sonra gerçekleşir.

  telefon
  whatsapp