Skip to content Skip to footer

Erkek Genital Estetiği

Erkek Genital Estetik Operasyonları

Sağlıklı ve Mutlu Bir Cinsel Hayata Kavuşun!

Operasyon Süresi

1 - 2 SAAT

Taburcu
Süresi

AYNI GÜN

İyileşme
Süresi

14 GÜN

penis estetiği
İdeal Penis Boyu ve Mutlu Cinsel Hayat!

Penis Estetiği

Penis Estetik Ameliyatı hizmetlerimizle, özgüveninizi ve yaşam kalitenizi artırın. Uzman cerrahlarımız, kişiye özel çözümler sunarak doğal ve tatmin edici sonuçlar sağlar. Hem estetik hem de fonksiyonel açıdan yüksek standartlarda bir deneyim için bizimle iletişime geçin.

01. Penis Boyu Uzatma
02. Penis Protezi
03. Penis Eğriliği Düzeltme
maje clinic

Erkek Genital Estetiği Hakkında

Penis Boyu Uzatma Nedir?

Ereksiyon halinde olmayan bir penisin boyu ortalama 5-8 cm arasında değişmektedir. Ereksiyon halindeyken penis kalınlaşır, hacmi ve boyutu artar. Ereksiyon esnasında penis boyu ortalama 13-15 cm olur.

Penis Protezi Nedir?

Ciddi ereksiyon problemi yaşayan ve uygulanan tedavilere rağmen ereksiyon problemi çözülemeyen kişilere uygulanabilir bir operasyondur.

erkek genital estetiği randevu al
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Erkek Genital Estetiği Ameliyatı

  penis uzatma ameliyatı

  Penis Estetiği

  Günümüzde bir çok erkek erken boşalma, penis kısalığı, ereksiyon bozukluğu gibi problemlerden şikayetçi. Günlük hayatın stresi ve yoğunluğu da kişinin cinsel hayatında problemlere neden olabiliyor. Bu yüzden penis fonksiyonlarının bozukluğu yalnızca fiziksel olarak değil psikolojik olarak da incelenmelidir.

  Penis Uzatma Ameliyatı

  Ereksiyon halinde olmayan bir penisin boyu ortalama 5-8 cm arasında değişmektedir. Ereksiyon halindeyken penis kalınlaşır, hacmi ve boyutu artar. Ereksiyon esnasında penis boyu ortalama 13-15 cm olur. Eğer bu uzunluk 10-12 cm olursa kişiye penis uzatma operasyonu tavsiye etmek uygun olacaktır.

  PENİS UZATMA OPERASYONU NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR? TEKNİKLERİ NELERDİR?

  Penis uzatma operasyonunun birden fazla tekniği vardır. Bu tekniklerden bir tanesi penis ve leğen kemiği arasındaki bağ dokunun gevşetilip penisi öne doğru çekilmesi işlemidir. Bu işlem ile ortalama 2-3 cm uzama elde edilir. Bir diğer yöntem ise genital liposuction yöntemi ile penis kökünde bulunan fazlalık yağların çekilerek penis boyunun daha uzun görünmesini sağlamaktır. Liposuction yöntemi ile çekilen bu yağlar sonrasında penis kalınlaştırma işlemi için penise enjekte edilebilir.

  Kişinin anatomik yapısına ve ihtiyacına göre hangi tekniğin seçileceğine cerrah ve kişi beraber karar verir.

  PENİS UZATMA OPERASYONU NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

  Penis uzatma operasyonları lokal anestezi ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Tercih edilecek operasyon tekniğine göre uygulanacak olan anestezi değişkenlik gösterir. Operasyon ortalama 1,5 saat içerisinde tamamlanır. Operasyon sonrası bir kaç saat sonra hastaneden çıkış yapabilirsiniz.

  OPERASYON SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

  Operasyon sonrası iyileşme süresi ortalama 2 haftadır. 1 ay boyunca mastürbasyon ve cinsel ilişkiye ara vermeli, cinsel perhiz uygulanmalıdır. Penis büyütme ameliyatının ardından ödemi azaltmak için ara ara buz kompresi uygulanabilir. Destekleyici iç çamaşırı ameliyat sonrası süreçte doktorun tavsiye etmesi durumunda kullanılabilir. Ameliyatı takip eden iki hafta boyunca yorucu aktivite ve egzersizlerden uzak durulmalıdır.

  Penil Protez

  penis protezi

  Ciddi ereksiyon problemi yaşayan ve uygulanan tedavilere rağmen ereksiyon problemi çözülemeyen kişilere uygulanabilir bir operasyondur. Ereksiyon problemi yaşlanma sürecinden kaynaklanabileceği gibi genetik faktörlere de bağlı olabilmektedir. Çözülemeyen ereksiyon problemlerinde bu operasyona başvurulabilir. Penis protezi olarak adlandırılan cihaz penis içerisine yerleştirilir ve cinsel ilişki esnasında herhangi bir his kaybı sorununa neden olmaz. %100 etkili olan bir tedavi yöntemidir ve kısırlık sorunu oluşturmaz. Penil protez operasyonu ile penis içerisine sert bükülebilir veya şişirebilir silikon silindirik yapı koyulur ve bu operasyon ortalama 1 saat sürer.

  PENİL PROTEZ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

  Malleable adı verilen penil protez tek çubuk şeklindedir ve kişide devamlı bir ereksiyon görünümü oluşturur. Cinsel ilişki esnasında yukarı doğru bükülebilir ve istenildiği vakit aşağı doğru geri bükülebilir.

  Bir diğer penil protez çeşidi ise 3 parçalı şişirilebilir silikon penil protezdir. Enine doğru kalınlaşabilen ve uzayan çeşitleri vardır.

  PENİL PROTEZ OPERASYONU NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

  Kişinin sağlık geçmişine ve seçilecek olan penil protez türüne bağlı olarak operasyon yöntemi ve süresi de değişkenlik gösterir. En çok tercih edilen penil protez çeşidi olan 3 parçalı şişirilebilir penil protez operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilir. Protez penisin üzerinde, alt karın ve skrotumda yapılan bir kesi yolu ile içeri yerleştirilir. İdrar boşaltımı için idrar yoluna ve mesaneye sonda yerleştirilir. Operasyon esnasında hiç bir doku çıkarma işlemi olmaz. Operasyon sonrası akşam veya ertesi gün hastaneden çıkış yapılabilir. Operasyon ortalama 1 saat içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanır.

  PENİL PROTEZ OPERASYONU SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

  Operasyon sonrası 2 ile 4 hafta arasında ağrı, şişlik ve morarma gözlemlenebilir. Komplikasyonları en aza indirmek için penis bölgesine ara ara buz kompresi uygulanabilir. Doktorun tavsiye ettiği ağrı kesici ve enfeksiyon önleyici ilaçlar önerildiği gibi uygulanmalıdır.

  Penil operasyon sonrası cinsel ilişkiye 4-6 hafta sonra girilebilir. İyileşme sürecinde mastürbasyon ve cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  • Binicilik ve ağır spor faaliyetlerinden kaçınılması gerekir.
  • Operasyon sonrası ameliyat alanı temiz tutulmalı, hijyene dikkat edilmelidir.
  • Günde minimum 2 litre su tüketilmelidir.
  • Hamam, sauna, termal banyo, havuz, deniz aktivitelerinden ortalama 6 hafta kadar uzak durulmalıdır.

  PENİL PROTEZ OPERASYONU SONRASI İLK KULLANIM NASIL OLUR?

  İyileşme süreci tamamlandıktan sonra, üç parçalı şişirilebilir penil protezlerde testis derisi içerisinde yer alan aktifleştirici pompanın sıkılması ile ereksiyon süreci başlatılır. Karın boşluğuna yerleştirilen rezervuardaki sıvı buradan penis içerisindeki silikon silindirlere doğru hareket eder. Bu şekilde silindirler sıvı ile dolar, sonucunda penis büyür, kalınlaşır ve sertleşir. Bu noktada cinsel birleşme gerçekleştirilebilir. Kişi dilediği zaman cinsel birleşmeyi bitirip yine testis içerisindeki pompada bulunan indirme tuşuna bastırarak ereksiyon halinden çıkabilir.

  Penis Eğriliği (Peyronie Hastalığı) Tedavisi

  penis eğriliği

  PENİS EĞRİLİĞİ NEDİR?

  Penis eğriliği veya Peyronie hastalığı (sonradan gelişen penis eğriliği); erkeklerde penis gövdesinde anormal gelişim gösterilen bağ dokuların etkisi ile penis gövdeside sert doku oluşumu ile eğrilik oluşmasıdır. Genetik faktörler penis eğriliği gelişiminde rol oynayabileceği gibi penis gövdesi travmalarıda bu hastalığa sebebiyet verebilir. Penis eğriliği; özellikle cinsellik esnasında penis sertliğinin korunamaması (erektil disfonksiyon) ve cinsel birleşmede zorluk yaşanması gibi problemlere neden olur. Bu anlamda, penis eğriliği, hayat kalitesini ciddi anlamda olumsuz etkilediği gibi, kişilerde depresyon, anksiyete gibi psikolojik sorunlara da yol açabilir.

  PENİS EĞRİLİĞİ NASIL GÖZLEMLENİR?

  Penis eğriliği, eğer sonradan gelişti ise, ilk etapta kendisini ereksiyon sırasında ağrı hissiyatı ile gösterir. Penis gövdesine dokunulduğunda sert dokular ele gelmeye başlar. Bu sert dokulara peyronie plağı denir. Penis şeklinde eğrilik gözlemlenir ve ereksiyon sorunları ortaya çıkar. Penis boyunda asimetriler ve eğrilikler yüzünden penis boyutunda küçülme gözlemlenebilir. Sertleşme sorunu sebebi ile cinsel ilişki esnasında ağrı ve zorluk gözlemlenebilir. Peyronie hastalığı kendini genelde 40-60 yaş arasında gösterir. Renkli ultrason aracılığı ile bu hastalığın tanısı koyulabilir.

  Peyronie Hastalığının Aşamaları Nelerdir?

  Hastalığın tanısı konulduktan sonra hastalığın gelişim ve tamamlanma süresi ortalama 18 aydır. Bu süre geçmeden operasyonu gerçekleştirmek doğru olmayacaktır çünkü operasyon sonrasında peyronie plağı gelişmeye devam edip, tekrar penis eğriliğine sebebiyet verebilir. Genellikle hastalığın ilk 6 aylık sürecinde ilaç kullanımı ile penis eğriliğinin artması engellenebilir ve cinsel ilişki esnasında ağrı hissiyatı azaltılabilir.

  Doğuştan penis eğriliği kendini nasıl gösterir?

  Doğuştan gelen penis eğriliği rahatsızlığının sebebi tam olarak bilinmesede 2 rahatsızlık penis eğriliğine sebebiyet verebilliyor. Bunlar şu şekilde açıklanabilir.

  Tunika albugineada gelişme kusuru: Penisin iç kısmında ereksiyondan sorumlu olan bölgenin üstünü saran tabakanın düzensiz gelişimi sonucu penis eğriliği rahatsızlığı olabilir.

  Hipospadias hastalığı: Hipospadias, erkeklerde üretra kanalının dışa açılan kısmının penisin baş kısmında değil , penisin alt tarafında değişik bölgelere açılması durumudur. Bu hastalıkla birlikte peniste aşağı yöne doğru eğilme olur. Bu da penis eğriliğine sebebiyet verilir.

  Genellikle penis eğimi 30 derece ve üzeri olan hastalarda penis eğriliği için ameliyat uygun görülür.

  PENİS EĞRİLİĞİ DÜZELTME OPERASYONU NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

  Penis eğriliğini düzeltmek için farklı operasyon teknikleri kullanılabilir. İlk teknikte penisin eğildiği tarafın ters tarafına kesi yapılır ve dikiş atılarak eğrilik düzeltilmiş olur. Bir diğer yöntem ise penisin eğri olduğu tarafa doku yaması yapılarak eğriliğin düzeltilmesi işlemidir. Başka bir penis eğriliği düzeltme tekniği ise bacak damarlarından greft alınarak peyronie plağının üstünün kaplanmasıdır. Bir diğer teknik peniste eğimin olmadığı tarafın, yani daha uzun gözüken tarafın kısaltılmasıdır. Bu teknik sonrası penis boyunda bir miktar kısalma gözlemlenir. Eğer kişide hem sertleşme problemi hem de penis eğriliği var ise penil proteze başvurmak uygun bir operasyon tekniği olacaktır. Penis eğriliği düzeltme operasyonunda genelde spinal anestezi yöntemine başvurulur yani belden aşağısı uyuşturulur. Operasyon tekniğine göre ameliyat ortalama 1-2 saat içerisinde tamamlanır.

  OPERASYON SONRASI NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?
  • Operasyon sonrası 5-6 saat sonra ya da ertesi gün sabah hastaneden çıkış işlemi gerçekleştirilir.
  • İlk bir ay boyunca ağır egzersizlerden, at binmekten kaçınılmalıdır.
  • Ortalama 4-6 hafta boyunca cinsel ilişkiden ve mastürbasyondan uzak durulmalıdır.
  • Operasyon geçiren bölgenin hijyenine ve doktorun verdiği ilaç ve antiseptik kullanımına önem verilmelidir.
  • Operasyon sonrası 1 hafta boyunca operasyon bölgesine su değmemelidir.
  telefon
  whatsapp