Skip to content Skip to footer

Burun Estetiği

Burun Estetiği - Rinoplasti

Burun Estetiği İle Daha Güzel Görünün!

Operasyon Süresi

2 - 3 SAAT

Taburcu
Süresi

1 GÜN

İyileşme
Süresi

30 GÜN

rinoplasti burun estetiği
İdeal Görünen Buruna Sahip Olmak Maje Clinic'ten Geçer

Burun Estetiği

Burun estetiği hizmetlerimizle, yüzünüzün en önemli özelliğini yeniden şekillendirin. Deneyimli cerrahlarımızın hassas dokunuşları ve kişiye özel planlarımızla, harmonik ve doğal görünümlü sonuçlar elde edin. Kendinize özgü güzelliğinizi vurgulayın, daha özgüvenli bir ‘siz’ yaratın.

01. Kapalı Burun Estetiği
02. Burun Ucu Estetiği
03. Sekonder Burun Estetiği
04. Ameliyatsız Burun Estetiği
maje clinic

Burun Estetiği Hakkında

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ile kozmetik görünüm düzelirken, bir yandan solunum problemleri de düzeltilebilir. Burun rekonstrüksiyonu ile yan profilden farklı görünüm problemi ortadan kalkar ve ideal olan burun görüntüsü elde edilir.

Burun Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Burun yapısına ve istenilen sonuca göre burun estetiği ameliyatının bir çok yöntemi bulunur. Bunlar arasında açık ameliyat, kapalı ameliyat, 3 boyutlu ameliyat, dinamik ameliyat, tamponsuz ameliyat gibi seçenekler sayılabilir. 

burun estetiği randevu al
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Burun Estetiği - Rinoplasti Operasyonları

  rinoplasti

  Burun dış görünümümüzü oldukça etkileyen bir organdır. Burun estetiği gerek erkekler gerekse kadınlar tarafından son dönemde oldukça popülerdir. Burun estetiği ile kozmetik görünüm düzelirken, bir yandan solunum problemleri de düzeltilebilir. Burun rekonstrüksiyonu ile yan profilden farklı görünüm problemi ortadan kalkar ve ideal olan burun görüntüsü elde edilir.

  Kimler Burun Estetiği Ameliyatı Yaptırabilir?

  • Estetik olarak burun görüntüsünden memnun olmayanlara,
  • Burun deformasyonuna sebep olan bir travma geçirenlere,
  • Kemik yapısı yüzünden burun solunumunda zorluk çekenlere,
  • Yaşa bağlı olarak burun ucundaki büyümeden rahatsızlık duyanlara,
  • Burun kemerinden rahatsız olanlara,
  • Burun içerisinde eti olanlara,
  • Daha önce burun estetiği operasyonu geçirmiş ve 2. bir ameliyata ihtiyaç duyanlara,
  • 18 yaşından büyük kadın ve erkeklere yapılabilir.

  Burun Estetiği Operasyonu Çeşitleri nelerdir?

  Burun yapısına ve istenilen sonuca göre burun estetiği ameliyatının bir çok yöntemi bulunur. Bunlar arasında açık ameliyat, kapalı ameliyat, 3 boyutlu ameliyat, dinamik ameliyat, tamponsuz ameliyat gibi seçenekler sayılabilir. İyileşme süresi daha kısa olan kapalı burun ameliyatı sıklıkla tercih edilir.

  Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Planlanır?

  Burun estetiği operasyonu yaptırmak istenildiğine karar verildiğinde operasyonu gerçekleştirecek cerrah öncelikle burun yapınızı inceler ve gerekli testler sağlanır. Sonrasında hasta istediği burun şeklini net bir görsel ile doktoruna gösterir ve şikayetini iletir. Uygunluk durumu, fizyonomik yapısına yakışıp yakışmayacağı, ameliyat yöntemi doktor ile istişare edilerek kararlaştırılır.

  Burun Estetiği Ameliyatı

  burun estetiği ameliyatı

  Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ameliyattan önce son iki haftada kan sulandıran ve kanamayı arttıran ilaçların kullanımına ara verilmelidir. Hasta sigara kullanıyor ise kullanmayı bırakmalıdır çünkü sigara kullanımı burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecini yavaşlatıp iltihap oluşması riskini arttırır.

  Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Genel anestezi altında ameliyat başarılı bir şekilde tamamlandığında öncelikle hastanın gözlerine buz kompresi yapılır. Operasyon sonrası aynı gün veya ertesi gün sabahında hastaneden çıkış işlemleri yapılabilir. Operasyon sonrası ortalama 5 saat sonra ayağa kalkılabilir. Operasyon sonrası 2. gün itibari ile hasta yavaş yavaş günlük rutinlerine geri dönebilir. Operasyon sonrası sigara ve alkol kullanılmamalı, burun darbelere karşı korunmalıdır. Operasyon sonrası şişlik ve olası morarmanın iyileşme süresi bünyeden bünyeye değişiklik gösterse de ortalama 1,5 aydır.

  Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

  Genellikle ameliyat gerektirmeden istenilen görsel sonuca ulaşmak için bu yöntem yaygın olarak kullanılır. Asimetrik burun yapısı ve yan profil eşitsizliği bulunan hastalara ‘dolgu’ kullanılarak bu işlem gerçekleştirilebilir.

  Burun Ucu Estetiği Nedir?

  Burun ucu düşüklüğü veya kalkıklığı durumlarında burun kemiğine müdahale edilmeden burun ucu estetiği işlemi yapılabilir.

  telefon
  whatsapp