Skip to content Skip to footer

Boyun Germe ve Gıdı Germe Ameliyatları

Boyun Germe ve Gıdı Germe Ameliyatları

Boyun ve Gıdı Bölgesindeki Sarkmalardan Kurtulun!

Operasyon Süresi

2 - 4 SAAT

Taburcu
Süresi

1 GÜN

İyileşme
Süresi

14 GÜN

Boyun Germe ve Gıdı Germe Ameliyatları
Daha Zarif ve Genç Görünüm Kazanın!

Boyun Germe ve Gıdı Germe Estetiği

Boyun Germe ve Gıdı Germe Estetiği hizmetlerimizle, zarif ve gençleştirilmiş bir görünüm elde edin. Profesyonel cerrahlarımızın hassas dokunuşları, çene hattınızı belirginleştirir ve boyun bölgenizdeki sarkmayı düzeltir. Daha sıkı, düz ve genç bir profil için bizimle iletişime geçin.

01. Boyun Germe Estetiği
02. Gıdı Germe Estetiği
maje clinic

Boyun Germe ve Gıdı Germe Estetiği Hakkında

Boyun Estetiği Nedir?

Kişinin boyun bölgesi yaşlanmanın en gizlenemediği bölgelerden biridir. Kişi her ne kadar dolgu ve diğer ameliyatsız yöntemler ile yüzündeki yaşlanma sürecini geri alsa da, boyun bölgesine müdahale edilmediği müddetçe kişideki yaşlanma belirtileri kendi göstermeye devam eder.

Gıdı Estetiği Nedir?

Gıdı, gençlik ve canlılığı saklamakta zorlanılan bir bölgedir. Kişi, dolgu veya diğer ameliyatsız tedavilerle yüz hatlarını gençleştirse bile, gıdıya müdahale edilmediği sürece yaşlanma belirtileri açığa çıkar. Dolayısıyla, genç ve dinamik bir görünüm için gıdı estetiğini de dikkate almak önemlidir.

Boyun Germe ve Gıdı Germe Ameliyatları
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Boyun Germe ve Gıdı Germe

  boyun germe estetiği

  Kişinin boyun bölgesi yaşlanmanın en gizlenemediği bölgelerden biridir. Kişi her ne kadar dolgu ve diğer ameliyatsız yöntemler ile yüzündeki yaşlanma sürecini geri alsa da, boyun bölgesine müdahale edilmediği müddetçe kişideki yaşlanma belirtileri kendi göstermeye devam eder. Boyun yapısı gereği Yaşlanma süreci her kişi için farklı ilerler. Kimilerinde genetik faktörlere bağlı olarak yaşlanma belirtileri daha erken gözlemlenir, kimilerinde zaten yapısal olarak yüz ve boyun hatları sarkmaya meyillidir. Boyun ve gıdı germe operasyonları çoğu zaman yüz germe operasyonlarına eşlik edebildiği gibi ayrı olarak da gerçekleştirilebilir.

  Boyun ve Gıdı Hattında Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

  • Çift çene (gıdı) görünümü,
  • Kırışıklıklar ve çizgi görünümleri,
  • Boyun derisinde sıkılık kaybı, gevşemiş boyun derisi görünümü,
  • Boyun derisinde çift bant görünümü (boyun derisini tutan kaslar gevşeyerek bant görünümü oluşturur.)
  • Boyun bölgesinde lekelenmeler

  Boyun ve Gıdı Germe Operasyonu Kimlere Yapılabilir?

  • Yüz germe operasyonu yaptırmak isteyen kişiler beraberinde boyun ve gıdı germe ameliyatını da düşünebilir.
  • Yaş almaya bağlı olarak boyun bölgesinde deformasyon gözlemleyen kişiler,
  • Genetik olarak gergin bir boyun ve gıdı bölgesine sahip olmayanlar,
  • Kilo verme süreci sonrası gıdı bölgesinde sarkma gözlemleyenler,
  • Kilo verme sürecinde gıdı bölgesinde umulduğu kadar şekillenme sağlayamayanlar,
  • Daha gergin ve sıkı bir gıdı ve boyun görüntüsü isteyen, sağlık engeli bulunmayan 18 yaş ve üzeri kişilere boyun ve gıdı germe operasyonu yapılabilir.

  Boyun ve Gıdı germe Estetiği Teknikleri Nelerdir?

  gıdı estetiği

  Liposuction Tekniği

  Eğer kişi gıdı ve boyun üst bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi ise ve bu yağlanma fazla oranlarda değil ise sadece liposuction tekniği ile boyun ve gıdı bölgesini istenilen görüntüye kavuşturmak mümkündür. Ancak kişide deri sarkıklığı varsa,ve liposuction sonrası sarkan derinin toparlanamayacağı düşünülüyor ise bu operasyonu yüz ve boyun germe operasyonu ile desteklemek gerekebilir. Liposuction tekniği boyun ve gıdıyı şekillendirmek için cerrah tarafından yeterli görülüyor ise,bu operasyon kişinin tercihi ile lokal anestezi altında ortalama 2 saat içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanır. Çene altında milimetrik kesiler açılır ve çok ince kanüller ile fazlalık olan yağ oradan çekilir. Operasyon sonrası 1 hafta boyun korsesi giyilir.

  Yüz Germe ile Beraber Gerçekleştirilen Boyun ve Gıdı Germe Tekniği

  Yaşlanma sürecinin en son ve saklanamayan belirtilerinden biri de boyun ve gıdı bölgesindeki deformasyon ve sarkmalardır. Sadece yaşlanma süreci değil hızlı kilo verme sonucu da boyun ve gıdı bölgesinde deri sarkıklığı meydana gelebilir. Boyun bölgesinde elastik lifler yüz bölgesine oranla çok daha düşüktür bu yüzden yüz germe operasyonlarına genelde boyun germe operasyonu da dahil edilir. Çünkü yüz germe operasyonu tek olarak yapıldığı takdirde boyun bölgesi ile arada büyük bir fark gözükebilir.

  Peki Boyun Bölgesinin Anatomisi Nasıldır? Yaşlanma ve Deformasyon Nasıl Gözlemlenir?

  Yüz bölgesinden boyun bölgesine geçerken SMAS adını verdiğimiz doku incelir ve yerini Platisma adı verilen kasa bırakır. Yaşlanma süreci ile birlikte platisma adını verdiğimiz bu ince kas dokusu gevşer ve sıkılığını kaybeder, bunun sonucunda boyunda şerit görünüm oluşur.Bunlar dışında fazla güneşe maruz kalan ve nemini kaybeden boyun derisi de zaman ile bu deformasyon sürecine katılır ve sonuç olarak incelmiş, sarkmış, sıkılığını kaybetmiş ve pigmentasyonu bozulmuş bir boyun görünümü ortaya çıkar.

  Yüz Germe İle Beraber Boyun Germe Estetiği Nasıl Gerçekleşir?

  Yüz germe operasyonunda olduğu gibi kulak önünden kulak arkasına doğru bir kesi açılır ve yüz germe prosedürüne ek olarak boyundaki platisma kasının üstünden boyun derisi kaldırılıp kulak arkasına gerdirilir. Yüz germe operasyonu genel anestezi altında 4 saat sürer ve boyun germe operasyonu eşlik ettiğinde ortalama 5 saatte ameliyat başarılı bir şekilde tamamlanır.

  Operasyon Sonrası yine yüz germe operasyonu ile aynı prosedür uygulanır. Yani;

  • Operasyon sonrası 1 gün hastanede istirahat edilir.
  • Operasyon sonrası cerrahın vereceği özel boyunluk 1-2 hafta boyunca istenmeyen ödem ve şişliği engellemek için kullanılmaya devam edilmelidir. Operasyon sonrası şişlik ve morlukların geçmesi ortalama 1 ay sürer.
  • Göz altına ve yanak bölgesine operasyon sonrası takılan bantlar 1 hafta boyunca çıkarılmamalıdır.
  • Operasyon sonrası 6 hafta kadar alkol alınmamalı, sigara kullanımı bırakılmalıdır. Çünkü operasyon sonrası iyileşme sürecini olumsuz yönde etkiler.
  • Dikişler ve bandajlar alındıktan sonra duşa girilebilir.
  • Yüz germe operasyonunu sonrası 2 hafta sonunda günlük hayata dönüş yapılabilir.

  boyun germe estetik

  Açık Orta Hat Boyun Germe Tekniği

  Boyun derisi sarkmasının ileri seviyede olduğu, ileri yaş grubundaki hastalarda kullanılan bir tekniktir. Fazlalık olan sarkmış deri boyun ortasından kesilerek çıkartılır ve dikey bir iz oluşturur. Yüz germe operasyonu ile toparlanamayacak kadar ileri derecede sarkması olan kişilerde bu teknik kullanılır.

  telefon
  whatsapp