Skip to content Skip to footer

Bişektomi (Hollywood Yanağı)

Bişektomi (Hollywood Yanağı)

Estetik Yanaklar, Keskin Hatlar, Güzel Gülüşler!

Operasyon Süresi

1 SAAT

Taburcu
Süresi

AYNI GÜN

İyileşme
Süresi

7 GÜN

bişektomi
Daha Belirgin Yanak ve Çene Hatları

Bişektomi

Bişektomi hizmetlerimizle, yüzünüzün şeklini belirginleştirin ve zarif bir çene hattına kavuşun. Deneyimli cerrahlarımızın hassas dokunuşlarıyla, kişisel estetik hedeflerinize ulaşın. Yüzünüzün doğal güzellik hatlarını vurgulayarak, daha özgüvenli ve rahat hissetmenizi sağlıyoruz.

01. Bişektomi
02. Hollywood Yanağı
03. Bichectomy
04. Jawline
maje clinic

Hollywood Yanağı Hakkında

Bişektomi Nedir?

Bişektomi operasyonu genellikle altın oran olarak adlandırdığımız yüzün ters üçgen hattını güzelleştiren veya sağlayan bir operasyondur. 

Bişektomi Nasıl Gerçekleştirilir?

Bişektomi Operasyonu lokal anestezi altında yanağın iç tarafından ortalama 3 santimetre küplük alana sahip olan bichet yağ yastığı yanakların her iki tarafından da çıkartılır.

yanak estetiği randevu al
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  Bişektomi - Hollywood Yanak Estetiği

  hollywood yanağı estetiği

  Bişektomi operasyonu genellikle altın oran olarak adlandırdığımız yüzün ters üçgen hattını güzelleştiren veya sağlayan bir operasyondur. Bazı kişilerin yanakları elmacıklarından daha tombuldur ve bu da çoğu zaman orantısız bir görünüm oluşturur.Bu durumda bişektomi operasyonu yapmak uygun olacaktır. Bu operasyon ile kişinin yüz hatları çok daha belirginleşir,genç ve dinamik bir görüntü oluşur. Genellikle çene(jawline) dolgusu ile beraber uygulanan bir operasyondur.

  Bişektomi Operasyonu Kimlere Yapılabilir?

  • Yanaklarında yağ miktarı fazla olan kişilere,
  • Yanakları tombul olan kişilere,
  • Daha belirgin ve keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyenlere,
  • Sağlık engeli bulunmayan yüz hatları oturmuş 25 yaş ve üzeri olan kişilere uygulanabilir bir operasyondur.
  Bişektomi Operasyonu Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Operasyon öncesi kişinin gerekli sağlık testleri gerçekleştirilir. Kullanılan düzenli bir ilaç var ise daha öncesinden doktora bildirilmelidir.

  Bişektomi Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

  yanak estetiği

  Bişektomi Operasyonu lokal anestezi altında yanağın iç tarafından ortalama 3 santimetre küplük alana sahip olan bichet yağ yastığı yanakların her iki tarafından da çıkartılır. Çıkarılacak olan yağ dokusu kişiden kişiye anotomik yapıya göre değişkenlik gösterir ancak maksimum çıkarılabilir bichet yağ yastığı miktarı ortalama 3 santimetre küptür. Kişinin cildi eğer sarkmaya meyilli ise çıkarılacak yağ yastığının miktarı oldukça önem arz eder. Eğer fazla çıkartılır ise o kişi ileride yüz germe operasyonu gibi operasyonlar geçirmeye uygun olmayacaktır veya implant eşliğinde bu operasyon gerçekleştirilebilir. Operasyon ortalama 30 dk. içerisinde tamamlanır.

  Bişektomi Operasyonu Sonrası Süreç Nasıldır?

  • Operasyon sonrası günlük hayata devam edilebilir. Kişinin günlük rutinlerine veya gezilerine devam etmesinde herhangi bir sakınca yoktur.
  • Operasyon yanağın iç tarafından gerçekleştirildiği için dışarıdan herhangi bir kesi veya yara izi belli olmaz.
  • Operasyon sonrası 1 hafta kadar özel antiseptik ağız çalkalama solüsyonu kullanılır.
  • Operasyon sonrası sigara kullanımına ara verilmelidir. Çünkü sigara kullanımı yaraların iyileşme sürecini olumsuz yönde etkiler.
  telefon
  whatsapp