Skip to content Skip to footer

Ameliyatsız Saç Teknikleri

Ameliyatsız Saç Teknikleri

Güçlü ve Hacimli Saçlar İçin Maje Clinic!

Operasyon Süresi

1 SAAT

Taburcu
Süresi

AYNI GÜN

İyileşme
Süresi

30 GÜN

ameliyatsız saç tedavileri
Sağlıklı Saçlar İçin Ameliyatsız Tedavileri

Ameliyatsız Saç Tedavileri

Ameliyatsız saç tedavilerimizle, saçlarınızı yeniden canlandırın. Modern teknikler ve bilimsel yaklaşımlarla, en iyi sonuçları elde etmek için yanınızdayız. Sağlıklı, dolgun saçlara kavuşmanın zamanı geldi.
01. VSF (Vasküler Stromal Fraksiyon)
02. Growth Factor Terapisi
03. Saç Platelet Rich Plazma Tedavisi
04. Full Recovery Saç Tedavisi
maje clinic

Ameliyatsız Saç Teknikleri Nelerdir?

VSF (Vasküler Stromal Fraksiyon)

İlerleyen doku mühendisliği ile multipotent mezenkimal hücrelerin sadece kemik iliğinden değil yağ dokusundan da bol miktarda elde edildiği gözlemlenmiştir. Kök hücre tedavilerinde kaynak olarak kullanılan yağ doku ile rejeneratif hücre grubundan elde edilen büyüme faktörleri tarafından zengin hücreler hasar görmüş dokuyu iyileştirir.

Growth Factor Terapisi

Büyüme faktörü tedavisi, zengin protein içeriği ile saç köklerini canlandırır ve besler, seyrekleşme ve dökülmeyi azaltır ve saç tellerini güçlendirir, sağlıklı bir saç büyüme döngüsü sağlar.

Ameliyatsız Saç Teknikleri
Randevu almak için randevu formumuzu doldurabilirsiniz veya telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Medikal Estetik Operasyonları

Randevu Talep Formu

  VSF

  Vasküler Stromal Fraksiyon

  vsf Vasküler Stromal Fraksiyon

  İlerleyen doku mühendisliği teknolojileri ile multipotent mezenkimal hücrelerin sadece kemik iliğinden değil insan yağ dokusundan da bol miktarda elde edildiği gözlemlenmiştir. Kök hücre tedavilerinde sıklıkla kaynak olarak kullanılan yağ doku ile rejeneratif(yenileyici ya da teknik ismiyle vasküler stromal fraksiyon) hücre grubundan elde edilen büyüme faktörleri tarafından zengin hücreler hasar görmüş dokuyu hızla iyileştirir, saç kökleri üzerinde yoğun çoğaltıcı ve güçlendirici etki sağlar. Bu hücreler uygulandıkları dokuda extrasellüler matrix proteinleri, lipit mediatörleri, büyüme faktörleri, sitokinler salgılayarak rejeneratif etkilerini gösterirler. Saç dokusuna uygulandığında yeni damar oluşumunu arttırarak saç köklerinin daha çok besin ve oksijen almasını sağlarlar, bu şekilde uyarılan saç kökleri canlanır ve büyümeye başlar.

  VSF Kimlere Uygulanabilir?

  • Saç dökülmesi yaşayanlara,
  • Saç ekimi yaptıracak kişilere (operasyon esnasında ve 1 ay sonra),
  • Saç ekimi yaptırmış hastalara (operasyondan 1 sene sonra saç köklerini güçlendirmek amacıyla),
  • Saç seyrekliği olanlara uygulanabilmektedir.

  Uygulama bir çeşit kök hücre tedavisidir, kişiden alınan mekenzimal hücreler ile lipid doku hücreleri ile birleştirilerek uygulandığında gözlemlenen sonuç parlak, sağlıklı, dökülmesi durmuş saçlar ve yeni bebek saç oluşumudur, seyrekleşme yaşanan saç derisinde yeni saçlar çıkmaya başlar. Senede 1 defa yapılması tavsiye edilmektedir.

  Growth Factor Terapisi

  Saç Growth Factor Terapisi

  Büyüme Faktörü Terapisi olarak adlandırılan prosedür haftada 1 olmak kaydıyla ortalama 10 seans gerçekleştirilir. Lokal veya genel anestezi gerektirmeyen bu tedavide ucunda mikro iğneler bulunan bir cihaz yardımı ile sirküler hareketler eşliğinde saç derisi içerisine büyüme faktörü bırakılır. Ortalama 20-25 dk süren seanslar ortalama 2,5 ay içerisinde tamamlanır. Büyüme faktörü tedavisi, zengin protein içeriği ile saç köklerini canlandırır ve besler, seyrekleşme ve dökülmeyi azaltır ve saç tellerini güçlendirir, sağlıklı bir saç büyüme döngüsü sağlar.

  Growth Factor Terapisi Kimlere Uygulanabilir?

  • Saç dökülmesi yaşayanlara (erkek tipi ya da kadın tipi)
  • Saç seyrekliği gözlemleyenlere,
  • Saç köklerini güçlendirmek ve daha gür bir saç yapısına kavuşmak isteyen kişilere uygulanabilir.

  Saç Platelet Rich Plazma Tedavisi

  Platelet Rich Plazma tedavisi

  Platelet Rich Plazma’dır, yani, trombositler ve büyüme faktörü açısından zengin plazma. Bu zengin içerik kişinin kendi kanından elde edilir ve ihtiyaç görülen dokuya (saç derisi, yüz, boyun gibi bölgelere uygulanır, burada saç derisine uygulanan Platelet Rich Plazma tedavisinden bahsedeceğiz.)

  Platelet Rich Plazma işlemi nasıl gerçekleşir?

  • Öncelikle kişiden 10-20 ml arası (ihtiyaca göre) kan alınır.
  • Alınan kan santrifüj cihazından geçirilerek ayrıştırılır ve zengin içerikli plazma elde edilir.
  • Artık kişinin saç derisine Platelet Rich Plazma işlemi yapılabilir.

  Haftada 1 ya da 2 haftada 1,ortalama 5 seans olarak gerçekleştirilen Platelet Rich Plazma tedavisi ile, seyrekleşen saçlar güçlendirilir, saçlı deride yeni bebek saçlar gözlemlenir, zayıflamış saç kökleri güçlendirilir ve kalınlaşmış olur. Seans süresi ortalama 30 dakikadır. Seansların sonucunda saç dökülmesi durdurulur ve saç kalitesinin arttığı gözlemlenir. Platelet Rich Plazma tedavisi çoğu zaman saç ekimi operasyonunda tamamlayıcı tedavi olarak kullanılsa da saç sağlığını ve döngüsünü arttırıp korumak isteyen ve sağlık engeli bulunmayan, saç seyrekleşmesi ve kelleşmenin erken evresinde bulunan kişiler rahatlıkla Platelet Rich Plazma tedavisine başvurabilir.

  Full Recovery Saç Tedavisi

  Full Recovery Saç Tedavisi

  Kadınlara uyguladığımız full recovery saç tedavisi; saç dökülmesi ile kelleşme yaşamayan ancak cansız, incelmiş saç yapısına sahip ,saçında seyreklik ve sağlıksız görünüm gözlemleyen kadınlara uygulanan 6 aylık bir tedavi programıdır. Uzun süreli etki gözlemlediğimiz bu tedavi özellikle tesettürlü kadınlarda saç köklerinde güçlenme, sağlıklı saç derisi, canlılık ve parlak görünüm, gürleşme ve dolgun saçlar hedeflenir.

  Full Recovery Saç Tedavisi Kimlere Gerçekleştirilebilir?

  • Yeni yapılan doğum sonucu emzirme sürecinde vitamin ve mineral kaybı sonucu saçında seyrekleşme ve güçsüzleşme gözlemleyenlere,
  • Ani ve hızlı kilo kaybı sonucu vitamin eksikliği sonucu saçları zayıflayanlara,
  • Genel olarak vitamin-biotin gibi saç köklerini ve tellerini güçlendiren içeriklerin eksikliği sonucu saç dökülmesi ve cansız görünümden şikayetçi olanlara,
  • Tessettür sonucu uzun süreler saç derisi ve saçın havasız kalması sonucu saçında ve saç derisinde sağlıksız bir görünüm gözlemleyenlere ve saçın cansızlığından ve güçsüzlüğünden şikayetçi olan bir çok kadına uygulayabildiğimiz bir saç tedavisidir.

  Full Recovery saç tedavisi ile kişiye birbirini destekleyen ve etkinliğini güçlendiren birden fazla ve çeşitli uygulamalar yapılır. Saç derisinde hücre metabolizmaları uyarılır, kişinin kendi kan hücrelerinden elde edilen zengin plazma içeriği ile saç kökleri güçlendirilir; multivitaminler, aminoasitler, saç yapısını ve derisini uyaran mezoterapi içerikleri ile kılcal dolaşım hızlandırılır, saç derisi yeniden yapılandırılır ve gençleştirilir, saç tellerinin ihtiyacı olan içeriklerin saç köklerince emilimi kolaylaştırılır. Bu uygulamalara ilave olarak lazer tarağı ile desteklediğimiz bu tedavi protokolü ortalama 2 hafta aralıklarla seanslar halinde gerçekleştirilir ve 6 aylık bir süreci kapsar.

  telefon
  whatsapp